Flash belleğin ucu değiştirilir mi?

Flash belleğe göre değişir. THT lehimlenmişse lehim makinesi ve çok damarlı bir kablo yeterli. Eğer SMD lehimlendi ise biraz daha zorlar. Yine de aynı teknikle yapılamayacak bir şey değil. Lehim pompanız var ise çok daha kolay olur. Yok ise çok damarlı kablonun kılıfını soyun iç bakırının bir ucunu dürün. çıkarmak istediğin pine fazladan lehim ekleyin (Lehim pastası da olur.). Pini ısıttıktan sonra bakır kabloyu lehime bastırarak lehimi sökün. 4-5 dakika içerisinde çıkar. Takması çok daha basit.

Arkadaşlar, flash belleğin ucu çizildi. Değiştirilme şansı var mıdır?
Çok kolay. Sadece sari kısımları ice bakacak.
Yeni bellekler lehimli olmuyor genelde.
Uzun cizgiler önde olacak.

Dosya Ekleri

• IMG_20201206_232935.jpg
    IMG_20201206_232935.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim biraz araştırınca bir firma buldum. Veri kurtarma hizmeti veren flash belleğimi götürmeyi düşünüyorum fakat firma çok profesyonel çalışıyor sizce kaç TL gibi bir fiyat çıkar?

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim biraz araştırınca bir firma buldum. Veri kurtarma hizmeti veren flash belleğimi götürmeyi düşünüyorum fakat firma çok profesyonel çalışıyor sizce kaç TL gibi bir fiyat çıkar?
Bence pahalı bir fiyat çıkartırlar. Eğer biraz lehim biliyorsan çöp bir USB kablosunun ucunu kesip kabloları lehimleyerek verini alabilirsin. Aslında yanında USB jakını götürürsen telefoncu da onu değiştirir ama kaliteli bir iş yapar mı emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı