Flash Bellek Bilgisayarı Donduruyor

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Nette dolaşırken bir anda bilgisayar dondu. Hiçbir şey yapamadım. Bunun üzerine bilgisayarı tuşundan kapatıp tekrar açtım. Daha sonra bu sorunun flash belleğimden kaynaklandığını anladım.
Flashı takınca sorunsuz açılıyor ama içinden dosya taşıma, kopyalama, silme, dosya açma vs. hiçbir şey yapılmıyor. Daha da kötüsü bunları yapmaya çalışınca bilgisayar donuyor ve kilitleniyor. Görev yöneticisinden explorer.exe kapatılamıyor. Flashı bilgisayardan çektiğim zaman bilgisayar normale dönüyor. Biçimlendirmeye çalıştığımda yine donuyor. Program ile denediğimde program dondu. Cmd ile diskpart ile denediğimde bilgisayarın klasörü yenileniyor. Azıcık bir yer kalıyor ve devam etmiyor.
Sorunu ne olabilir? Nasıl düzeltilebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flashı PC'ye tak, ama açma, Rufus ile Ms Dos at sonra Rufus'u kapat, normal biçimlendir.(Free dos da olabilir, şuan tam hatırlamıyorum benim başıma gelmişti böyle yaptım düzeldi, şuan bilg. yanımda değil bakamıyorum)
Sonucunu bekliyorum.
Önyükleme seçimini FreeDOS yap ve başlat.
Ekran Alıntısı.JPG

Arkadaş soruyu sorup gitti herhalde :)

Son düzenleme:
Yok yok gitmedim. Dün bilgisayara bakamamıştım. Bugün de foruma bakamadım. Az önce denedim fakat MBR/PBG/GPT yapıları temizleniyor yazdı ve devam etmedi ya da çok uzun sürdüğünden dolayı ben sabırsızlandım. Şu an ise bilgisayar flashı görmüyor. Donanımı güvenle kaldır bölümünde sadece üç nokta var.
@sauths MBR/PBG/GPT yapıları temizliği ortalama ne kadar sürer. Flashın içinde 2,5 GB dolu alan var.

Cmd ile diskpart ile denediğimde bilgisayarın klasörü yenileniyor. Azıcık bir yer kalıyor ve devam etmiyor.
çok teşekkür ederim ama ilk mesajda yazmıştım. Clean yazdıktan sonra bilgisayarım klasörü yenileniyor sonlara gelince kalıyor. Bu arada rufusu biraz kurcaladım.
Şu an ise bilgisayar flashı görmüyor. Donanımı güvenle kaldır bölümünde sadece üç nokta var.
Flashım görünür oldu. Eskiden hatta denetlemesi yaparken donuyordu. Şimdi denetleme yapmaya çalıştığımda 'de dosya açmaya çalıştığımda disk yazmaya karşı korumalı lütfen yönetici ile iletişime geçin diyor. Yönetici olarak çalıştırsam bile bir değişiklik olmuyor. Kullanıcı hesabımız da yönetici hesabı zaten. Sorun ne? Yazma koruması nasıl kaldırılır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı