Flash bellek WinSetupFromUSB kullanımından sonra Windows'ta görünmüyor

OnderUcanlar

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
General UDisk USB Device
Merhaba, ben 64 GB alana sahip bir flash belleği WinSetupFromUSB programını kullanarak MultiBoot USB haline getirdim. İçine birçok ISO dosyası yazdım. En son Windows 8.1 ISO dosyasını yazarken hata verdi ve işlem yarıda kesildi. Bunun sonucunda flash belleğimi bilgisayar görmemeye başladı. Bilgisayarım kapalı iken flash belleği bilgisayara takıp flash bellekten boot etmeye çalışınca boot edebiliyorum içindeki ISO dosyalarını bilgisayarıma kurabiliyorum. Kısaca flash belleği Windows görmüyor ama BIOS görüyor. Denediğim çözümler:

1- Disk Yöneticisinden flash belleği yeniden biçimlendirmeğe çalıştım fakat Disk Yöneticisi "Sanal Disk Hizmetine Bağlanılıyor" ekranında kalıyor.

Disk Yönetimi.png

2- CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp diskpart komutunu yazdım. Diskpart sürümü, bilgisayar ismi gözüküyor ama ne kadar beklesem de diskpart komut yazmam için gerekli olan yere gelmiyor.

CMD Diskpart.png

3- Sürücüleri güncelledim yine olmadı.

4- WinSetupFromUSB programından tekrar bir ISO yazdırarak diski düzgün bir şekilde formatlamaya çalıştım fakat program USB'yi görmedi.

WnSetupFromUSB.png

Not: Flash belleği bilgisayara takınca ses çıkarıyor ve Aygıt Yöneticisinde de gözüküyor.

Aygıt Yöneticisi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
system32'nin içinden diskpart'ı yönetici olarak çalıştırmayı denesene, dediklerinin açılmaması normal değil windows update ve virüs taraması yaptır.

@Intervice system32 den diakpartı çalıştırınca yine aynı ekranda takılı kaldı DISKPART> kısmı gelmedi. Flash ı taramak istediğimde anti virüs programı flash ı okuyamadığı için tarama yapamadım. Windows update yaptım güncelledim yine olmadı. Bunların haricinde ben flash belleği modemin arkasında bulunan usb portuna taktım ve bilgisayarımdan modeme bağlandım içindeki verilere ulaşabildim ama beni istediğim flashımı bilgisayarımda local olarak kullanmak başka bir çözüm önerisi olan var mı? Yada bilgisayarcıya götürsem yapabilir mi

@Intervice farklı bir bilgisayarda denedim yine olmadı ama bişi fark ettim flash bellek no media olarak gözüküyor. Bunu youtube da arattığımda bazı çözümlere ulaştım onları da denedim ama yine olmadı. Youtube daki çözümden farklı olarak. Farklı bir flashıma linux mint yazdım daha sonra onu live disk ile boot edip linux ortamında flash belleği sıfırlamaya çalıştım ama linux mint de de format atamadım.

@Intervice farklı bir bilgisayarda denedim yine olmadı ama bişi fark ettim flash bellek no media olarak gözüküyor. Bunu youtube da arattığımda bazı çözümlere ulaştım onları da denedim ama yine olmadı. Youtube daki çözümden farklı olarak. Farklı bir flashıma linux mint yazdım daha sonra onu live disk ile boot edip linux ortamında flash belleği sıfırlamaya çalıştım ama linux mint de de format atamadım.
Farklı bilgisayarda disk part açılıyorsa işlemleri yanlış uyguluyorsun, aldığın hataların sslerini atarsan yardımcı olmaya çalışalım.

@Intervice benim bilgisayarımda flash belleği çıkarınca hem diskpart hem de disk yönetimi zaten düzgün çalışıyor. Flash belleği takıp bu hizmetleri çalıştırınca açılmıyor. Ayrıca açılmadığı gibi windows ta herhangi bir geri bildirim göndermiyor mesela bilmem ne bilmem ne diye error box açmıyor veya hatayı raporla tarzında bişi de demiyor.

Geri
Yukarı