Flash'takiler kısayol olmuş

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün okulda bir işim vardı flash disk götürmem gerekti. Fakat flash'ı taktığımda her klasör, video vs. kısayol olmuştu ve tıklayınca hiçbir şey açılmıyordu. Bende sağ tıklayıp dosya konumuna bak dediğimde CMD'nin olduğu klasörü açtı. :) Eve geldim laptop'a taktım evde de aynı problem vardı bende flash'ı ilk taktığımız anda çıkan "Tara ve düzelt" dedim taradı fakat bir şey bulamadı. İnternetten ufak bir araştırma sonucu virüs olduğunu öğrendim ve klasör seçeneklerinden "Gizli klasörleri göster" Ve "Korunan klasörleri göster" gibi şeyleri açtım her şey geri geldi. Peki bu virüs müdür nedir bunu nasıl kaldıracağız ?

Bilgisayar'a taktım bilgisayara da bir şey bulaşmışmıdır ? :S Hemen Malwarebytes ile taratıcam şimdi... Bir de USB'yi biçimlendirince içindekiler de gidicek mi?

İlk mesajı tam anlamamışım. Evet flashınıza virüs bulaşmış. Eğer tahmin ettiğim virüs ise çok kötü bir virüs. Bilgisayara yavaş yavaş bulaşıyor. Sonra bilgisayardaki her şeyi ama her şeyi kısayola dönüşütürüyor. Bilgisayar açılıyor ama hiçbir yere dosyaya ulaşılamıyor. Çözümü format tabii ki. Ama fazla bulaşmadan iyi bir antivirüs ile taratmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı