Flex ATX anakart yerine Micro ATX anakart takılır mı ?

JORDAN

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yenilemek amacı ile kasa hariç tüm donanımı değiştiriyorum. Anakartım GIGABYTE GA - G31M ES2L özelliklerine isteyen sitesinden bakabilir. Size zahmet etmemek için buraya bir resim bırakıyorum. Boyutu Micro ATX olan anakart alsam monte edilebilir mi ?
Bir de kasamın resmini yükleyeceğim modelini bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Screenshot_20180616-194020.jpg

Bir şey daha var ama onun için başka konumu açmalıyım bilmiyorum büyük bir kasa alsam her türlü anakart takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyutu Micro ATX olan anakart alsam monte edilebilir mi?
Bu soruyu cevaplayabilmek için kasanın modelini bilmemiz gerekir.
Büyük bir kasa alsam her türlü anakartı takabilir miyim?
Bu soruyu da cevaplayabilmek için alacağınız kasanın modelini bilmek gerekir.

Google'a kasanın modelini aratıp kasanın kendi sitesine girdikten sonra Specifications (Özellikler) kısmına bakarak bu soruların yanıtını kendiniz verebilirsiniz.

Bu soruyu cevaplayabilmek için kasanın modelini bilmemiz gerekir.

Kasa modeli GIGABYT gz x2 Önünde mavi let var Ölçüleri 40x35 cm civarı

https://i.hizliresim.com/Q2l2Ar.jpg

Bu soruyu da cevaplayabilmek için alacağınız kasanın modelini bilmek gerekir.

Google'a kasanın modelini aratıp kasanın kendi sitesine girdikten sonra Specifications (Özellikler) kısmına bakarak bu soruların yanıtını kendiniz verebilirsiniz.

Kasanız bu değil mi?
Eki Görüntüle 307301
GZ-X2 | Chassis - GIGABYTE Global

Kasanız Micro ATX anakartları destekler. Buna alta koyduğum sitenin linkinden de bakabilirsiniz.
Evet bu siyah olan eline sağlık kardeşim araştırmışsın. inşallah sistemi toplarsam haber ederim sizlere cs-go falan oynarız :)
Evet bu siyah olan eline sağlık kardeşim araştırmışsın. inşallah sistemi toplarsam haber ederim sizlere cs-go falan oynarız :)

Ama bir sorun daha var benim güç kaynağı da almam lazım 400 W lık bişey yetermi ddr4 ram destekli olucak işlemciyi falan beslemesi lazım. Elimdeki 240 W
Kasanız bu değil mi?
Eki Görüntüle 307301
GZ-X2 | Chassis - GIGABYTE Global

Kasanız Micro ATX anakartları destekler. Buna alta koyduğum sitenin linkinden de bakabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/mozRl2.jpg

Güç kaynağımda budur ama kaç W olduğunu anlamadım yalan söylemeyeyim bir yerde max 350 W diyor diğer yerde 105 W

Son düzenleme:
Güç kaynağınız 420W ve 12V kanalından 336W veriyor. Güç kaynağının sizin için yeterli olup olmadığını söyleyebilmek için sistemin bütün bileşenlerini belirtmeniz gerekir.

Sistemin bileşenlerini aldınız mı? Almadıysanız sistemi ne amaçla kullanacağınızı, ne kadar bütçeniz olduğunu ve elinizdeki parçaları belirtin. Size daha iyi yardımcı oluruz.

Güç kaynağınız 420W ve 12V kanalından 336W veriyor. Güç kaynağının sizin için yeterli olup olmadığını söyleyebilmek için sistemin bütün bileşenlerini belirtmeniz gerekir.

Sistemin bileşenlerini aldınız mı? Almadıysanız sistemi ne amaçla kullanacağınızı, ne kadar bütçeniz olduğunu ve elinizdeki parçaları belirtin. Size daha iyi yardımcı oluruz.

Oyun bilgisayarı olacak bütçem 1200 TL civarı ekran kartım var
Anakart şunu almayı düşünüyorum

ASRock A320M-DGS AMD A320 AM4 Soket DDR4 3200MHz+(OC) Ultra M.2,USB 3.1 Gen 1 Micro-ATX Anakart - ASRA320M-DGS - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri

Ram olarak bunu

Crucial DDR4 8GB 2400MHz PC Ram -CT8G4DFS824A - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri

Son olarak kalan paraya işlemci almayı hesaplıyorum ilerde ram lari yükseltirim çünkü anakart 3200 mhz kadar destekliyor
Oyun bilgisayarı olacak bütçem 1200 TL civarı ekran kartım var
Anakart şunu almayı düşünüyorum

ASRock A320M-DGS AMD A320 AM4 Soket DDR4 3200MHz+(OC) Ultra M.2,USB 3.1 Gen 1 Micro-ATX Anakart - ASRA320M-DGS - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri

Ram olarak bunu

Crucial DDR4 8GB 2400MHz PC Ram -CT8G4DFS824A - Bellek (RAM) - Bilgisayar Bileşenleri

Son olarak kalan paraya işlemci almayı hesaplıyorum ilerde ram lari yükseltirim çünkü anakart 3200 mhz kadar destekliyor
Ekran Kartım GT 640 2GB ddr3

Ekran kartınız nedir? Onu da belirtin. Bir de güç kaynağını ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Onu da değiştirmek iyi olabilir gibi geliyor.

Aslında sistemi komple satıp 0'dan yeni bir sistem toplamaniz en sağlıklısı.

Şuan yolculuktayim. Size çok fazla yardımcı olamayacağım. @Neko (Neko?) arkadaşa sistem toplaması için yardımcı olabilir misiniz?

Ekran kartınız nedir? Onu da belirtin. Bir de güç kaynağını ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Onu da değiştirmek iyi olabilir gibi geliyor.

Aslında sistemi komple satıp 0'dan yeni bir sistem toplamaniz en sağlıklısı.

Şuan yolculuktayim. Size çok fazla yardımcı olamayacağım. @Neko (Neko?) arkadaşa sistem toplaması için yardımcı olabilir misiniz?
Ekran Kartım GT 640 2GB ddr3

Şimdi anladığım kadarıyla elinizde kasa, PSU ve ekran kartı mevcut.

Bunlar harcinde ise 1200₺ bütçeniz var.

PSU'nuz sistemi çalıştırmaya yetebilir belki ama sertifikasız bir PSU olduğu unutulmamalı.

Temiz bakılmış bir PSU gibi duruyor. Bir süre idare edebilir belki yine de değiştirmekte yarar var.

GT 640 pek güçlü bir kart değil. R2 2200G'nin içindeki Vega 8 bile daha fazla performans verecektir.

HDD de yok mu elinizde?

Sistemi komple satıp bütçenize eklerseniz elinizde toplam ne kadar oluyor acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı