Focusrite Scarlett Alınır mı?

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Arkadaşlar ilk ses kartımı alacağım. Amacım evde kendi bestelerimi kaydetmek. Elektrik gitar çalıyorum ve focusrite scarlett gen 3 almayı düşünmekteyim.

Aklımda iki farklı ürün var:

Focusrite scarlett 2I2 gen 3: 1.500 TL

Focusrite scarlett solo gen 3 kayıt paketi: 2.100 TL

Bu iki ürün arasında tercih yapacak olsaydınız hangisini seçerdiniz? Paket içerisine dahil olan mikrofon ve kulaklık sizce para ödemeye değer mi? Ben beyerdynamic'in kulaklıklarından birini tercih etmeyi düşünüyordum ancak beni idare edebilecek düzeyde ise hazır paket alabilirim.

Selam dostum. Ben de yakin bir zamanda Studio ekipmanları alacağım. Ses kartı olarak scarlett 2I2 düşünüyorum. Aldıysan şayet beni bilgilendirebilir misin? Teşekkürler.

Selam!
Ben Scarlett 2I2 gen 3 satın aldım daha yeni geldi. Şuan memnunum ve bu fiyatta uygun bir ses kartı olduğunu düşünüyorum. Dış kasası alüminyum. Potanslar oynamıyor, ben dışarıda çok övüldüğünü gördüm studyo sahipleri ile görüştüm tavsiye edebilirim.

Gitar kaydı için kullanacaksan Solo modelini alabilirsin ancak aradaki fiyat farkını ödeyip 2i2 alırsan uzun vadeli bir yatırım olarak harika bir ses kartın olur.

Ses paketini uzun süre araştırdım ancak pek önerilmiyor. İçerisinden çıkan kulaklık ve mikrofonun kalitesi hakkında endişe etmiştim.
Ayrıca bir kulaklık alacağım hala araştırıyorum.

Selam!
Ben Scarlett 2I2 gen 3 satın aldım daha yeni geldi. Şuan memnunum ve bu fiyatta uygun bir ses kartı olduğunu düşünüyorum. Dış kasası alüminyum. Potanslar oynamıyor, ben dışarıda çok övüldüğünü gördüm studyo sahipleri ile görüştüm tavsiye edebilirim.

Gitar kaydı için kullanacaksan Solo modelini alabilirsin ancak aradaki fiyat farkını ödeyip 2i2 alırsan uzun vadeli bir yatırım olarak harika bir ses kartın olur.

Ses paketini uzun süre araştırdım ancak pek önerilmiyor. İçerisinden çıkan kulaklık ve mikrofonun kalitesi hakkında endişe etmiştim.
Ayrıca bir kulaklık alacağım hala araştırıyorum.
Hayırlı olsun... Ben de paket halinde satılanlara pek güvenmiyorum. Rap/Rock müzik için alacam. Kendi çapımda bir şeyler yapmak istiyorum.. Bu arada mikrofon aldın mı? Yoksa sadece gitar ile mi yapacaksın.

Hocam ben de Scarlett 2i2 3.Gen modelini düşünüyorum fakat, AMD ile uyumsuzluğu, cızırtı, peak, patlama gibi kronik sorunlar olduğu bir çok yerde okudum. Siz de böyle bir şey oldu mu ? M Audio Air 192 modelini de düşünüyorum aynı zamanda

Bu mikrofonu Solo Gen'e bağlasam tam performans alır mıyım sizce? Ek olarak elektromu bağlayacağım. İkisi beraber sorunsuz çalışır diye düşünüyorum. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz neler acaba?

Hocam ben de Scarlett 2I2 3.Gen modelini düşünüyorum fakat, AMD ile uyumsuzluğu, cızırtı, peak, patlama gibi kronik sorunlar olduğu birçok yerde okudum. Siz de böyle bir şey oldu mu? M Audio Air 192 modelini de düşünüyorum aynı zamanda.

Vokal kaydı alırken bazen peak oluyor, tekrar alıyorum falan uğraştırıyor biraz. Dediğin sorunu yaşıyorum yani, umarım bir çözümü vardır.

Geri
Yukarı