Fön nasıl ve ne zaman çekilmeli?

• Konuyu başlatan Lorex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 10B
Kendi yaptığımı anlatıyorum ne kadar doğru bilemem;
  • Duşta saçımı en az 2 kez şampuanlıyorum.
  • Çıktıktan sonra hafif nemli kalacak kadar havlu ile kuruluyorum.
  • Sonra uçları sert fırça tarak ile saçıma dolayıp fön makinesi ile kurutuyorum.
  • En son sprey sıkıyorum.
Aynılarını yapıyorum. Saça zarar veriyor muyuz acaba? Benim saçımın önünün kalkık durmasına imkan yok sprey kullanmadan. Benim kullandığım sprey; Syoss keratin.

Yukarıda yok çok önemli bir işmiş yok ustası olmak lazımmış falan yazmışlar sen aldırma kardeşim, aynen banyodan sonra saçımı kurutmak için fön kursuna gideceğim. Neyse ben çocukluğumdan beri - galiba 10 seneyi geçti - saçlarımı her sabah 2 kez şampuanlarım, çıkınca havluyla kurularım. Üstümü giyindikten sonra yani 5-10 dakika sonra başta taraksız bir biçimde fön makinesi ve elimle kuruturum, daha sonra tarakla başta arkaları en son da önleri geri doğru tararım. Başta arkaları geriye atmamla birlikte saçım arkadan çok güzel gözüküyor. Dalgalı bir saçım var ve her yıkamadan sonra saçlarım kabarıyor, bu yüzden fönden sonra da eğer çok kabarıksa yastıkla saçlarımı bastırıyorum, kabarıklığını alıyorum. Kullandığım şampuan saçlarımı sertleştirmesi nedeniyle duru katı sabun. Hiçbir sprey vs. kullanmıyorum.
Sen de haklısın. Neden yazıp senin gibileri bilgilendiriyorum ki, senin için çok önemi yok saçın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda yok çok önemli bir işmiş yok ustası olmak lazımmış falan yazmışlar sen aldırma kardeşim, aynen banyodan sonra saçımı kurutmak için fön kursuna gideceğim. Neyse ben çocukluğumdan beri - galiba 10 seneyi geçti - saçlarımı her sabah 2 kez şampuanlarım, çıkınca havluyla kurularım. Üstümü giyindikten sonra yani 5-10 dakika sonra başta taraksız bir biçimde fön makinesi ve elimle kuruturum, daha sonra tarakla başta arkaları en son da önleri geri doğru tararım. Başta arkaları geriye atmamla birlikte saçım arkadan çok güzel gözüküyor. Dalgalı bir saçım var ve her yıkamadan sonra saçlarım kabarıyor, bu yüzden fönden sonra da eğer çok kabarıksa yastıkla saçlarımı bastırıyorum, kabarıklığını alıyorum. Kullandığım şampuan saçlarımı sertleştirmesi nedeniyle duru katı sabun. Hiçbir sprey vs. kullanmıyorum.
Katılıyorum.En küçük bir Fön çekme olayında da usta olmak gerekiyorsa ohooo :D arkadaşın anlattığı öneme göre fön çekmek üzerine üniveriste bölümü açılmalı
Saçım biraz yumuşak arkadaşlar akşam banyo yapıp sonra fön çekip uyuyorum ama Sabah iniyor

Ne tür sonuçlar sağlıyor?
Saçını istediğin şekilde kalmasını sağlıyor.

Aynılarını yapıyorum. Saça zarar veriyor muyuz acaba? Benim saçımın önünün kalkık durmasına imkan yok sprey kullanmadan. Benim kullandığım sprey; Syoss keratin.
Zarar vermiyor dersem yalan olur. 15-20cm uzaktan sıkın pek bir zararı olmaz.

Zamanında senin gibi konular arayıp açan birisi olarak edindiğim tecrübe ve yorumları sana aktarıcam :)

Öncelikle tabiki arkadaşların dediği gibi hemen olacak iş değil uzun zaman alabiliyor öğrenmek açısından bende senin gibiydim pek çözemezdim yarım saatimi geçirirdim duştan sonra orda kurulanırdım adeta. Fön çekemiyordum saçım dalgalı benim başında terliyordum ama yine yok tam olarak düzleşmiyordu zaten saçım fırça gibiydi. Bende düzleştirici almıştım gayet işe yarıyordu ama yaz aylarında yakıyordu beni :D Birgün arkadaşım dediki al yap benim fön makinesiyle bi aldım yani 5-6 dakika ya sürdü ya sürmedi ve saçlarım oldukça iyi bir görünüme kavuştu. Demek istediğim iyi bir fön çekmek istiyorsan iyide bir fön makinesine ihtiyacın var. Güçlü olmalı en aşağı 2000 watt tavsiye ederim. Tekniğe gelecek olursak ben kendi saçıma yaptıklarımı anlatayım.

-Yıkama durulama işleminden sonra havlu ile iyice kurularım ara sıra havluyu terste çevir ıslanınca.
-Havlu ile kuruladıktan sonra saçımda su birikintisi kalmıyor ama nem ve ıslaklık dokunuşla hissedilecek şekilde kaldığında fön makinesini açarım bir elimle saçıma hava tutar diğer elimle saçımı aralar ve kurumasını sağlarım iyice.
-Ondan sonra saçım dalgalı kıvırcığa yatkın olduğu için şu işlemi yaparım silindir tarak ile saçımı tutuyorum havayı verirken hafif tarağı döndürürüm saçımı iyice kavrasın diye ondan sonra makine ve tarak yardımıyla o saçı kıstırırım aşağıdan yukarıya çekerim. Ve saldığımda o kıstırdığım kesim düzleşmiş olur. Resim olarak nasıl yaptığımı atıcam resim bulabilirsem.

Dosya Ekleri

• b8e55a4f-e217-4f47-8623-d362913af3e1.jpg
    b8e55a4f-e217-4f47-8623-d362913af3e1.jpg
    15,7 KB · Görüntüleme: 57
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı