Football Manager oynamak için MacBook Air M1

Bütçem 13.000 civarında. Ayrıca bu işlemci sanırım M1'e göre daha zayıf FM üzerinde. GTA V'e FIFA'yı bulut oyunculuk ile oynayabileceğim bir platform biliyor musunuz?

Bu bütçenize uygun. M1'e göre daha güçsüz olarak görülebilir lakin her şey güç değil. Mimari farkı var sonuçta. Oyun oynamak için M1 almak gibi bir hataya düşmeyin.

O tür bir Windows bilgisayar alırsanız birçok şeyi kaybedersiniz. MacBook'un pil optimizasyonu inanılmaz iyi. Ekran, klavye, ses, trackpad gibi özelliklerde aynı şekilde. Size tavsiyem 13" MacBook Pro almanız.

Önerdiğim bilgisayar;
Air ile arasında büyük bir fark olur mu? Fiyat farkının yüksek görünüyor. 8 GB RAM ve 256 GB SSD içeren Macbook Air işimi görecek gibi görünüyor. Oynayacağım en ağır oyun Football Manager olacak yani.

İzin olayı öyle bir olay değil. Yapması gereken tek şey ARM sürümü olan bir Windows sürümü çıkarmak.

İzin olayı tam olarak öyle bir olay. Windows'un zaten ARM sürümü var lakin bunun lisansını sadece OEM'lere veriyor. Apple ise bu lisanslamanın Retail olarak sürdürülmesini istiyor. Eğer lisanslama işi hallolursa o zaman "belki" Apple Bootcamp'i destekler.

Air ile arasında büyük bir fark olur mu? Fiyat farkının yüksek görünüyor. 8 GB RAM ve 256 GB SSD içeren MacBook Air işimi görecek gibi görünüyor. Oynayacağım en ağır oyun Football Manager olacak yani.

Ben M1 Air kullanıyorum. Şahsen Air alırdım. Oyunlarda vesaire parallels ile oynamama rağmen gayet iyi sonuçlar veriyor. Pil ve ekranına hala hayranım. :D
İzin olayı tam olarak öyle bir olay. Windows'un zaten ARM sürümü var lakin bunun lisansını sadece OEM'lere veriyor. Apple ise bu lisanslamanın Retail olarak sürdürülmesini istiyor. Eğer lisanslama işi hallolursa o zaman "belki" Apple Bootcamp'i destekler.

Windows 10 için söyledikleriniz doğru ancak Windows 11 tüm mimariler için çıkacak. Kendileri öyle bir açıklama yapmıştı. Ayrıca bilmiyorum biliyor musunuz ancak şu anda Windows 10 ARM sürümü geliştiriliyor. Daha önce parallels kurduysanız yakından bilirsiniz. Şu anda beta halini parallels kullanıyor.

Ben M1 Air kullanıyorum. Şahsen Air alırdım. Oyunlarda vesaire parallels ile oynamama rağmen gayet iyi sonuçlar veriyor. Pil ve ekranına hala hayranım. :D

Windows 10 için söyledikleriniz doğru ancak Windows 11 tüm mimariler için çıkacak. Kendileri öyle bir açıklama yapmıştı. Ayrıca bilmiyorum biliyor musunuz ancak şu anda Windows 10 ARM sürümü geliştiriliyor. Daha önce parallels kurduysanız yakından bilirsiniz. Şu anda beta halini parallels kullanıyor.
GTA V ya da FIFA oynadınız mı hiç MacBook'unuzda? Oynadıysanız performansı nasıl?

GTA V'ya da FIFA oynadınız mı hiç MacBook'unuzda? Oynadıysanız performansı nasıl?

Maalesef onları oynamadım ancak YouTube'da testleri mevcut. Ben almadan önce bayağı bir bakmıştım. Crossover ile GTA V 60 FPS oynatıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de var ben de uzun süre fm oynayan biriyim ve okul için yazılım dersleri almam da söz konusu olabilir ağır bir oyun bilgisayarı yerine fm 22 ve devamlarını açacak belki biraz lol ve valorant oynatacak bir macbook pro m1 almak mantıklı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı