Ford focus 1.6 tdci, ww passat gibi araçlar bakıyorum

byanigli

Hectopat
Yer
İzmir, Turkey, Turkey
Daha fazla  
Meslek
student of software engineering
Arkadaşlar 2,3 hafta önce hondamla vedalaşma kararı aldım, üzülerek de olsa değiştirmek zorundayım yaşlandı.

Ama bir yandan da piyasada araç bulamıyorum, benzinli taraftarı değilim. Ford focus 1.6 tdci, ww passat gibi araçlar bakıyorum. Sizin fikriniz ne ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diyor, yazım ve imla hatalarını bir an önce düzelt diyorum.
Siz kriterlerinizi belirtin, ona göre araç önerelim.
Fiyat, model yılı, kilometre, şanzıman tipi, kasa tipi.

Düşündüğüm bir fiyat aralığı yok. Az yakan, seri, full donanım(park asist, geri görüş kamerası, abartıya da gerek yok şerit ikazı filan), birde ucuz olsun :D Çok şey istiyorum galiba. Fiyat aralığı da 65-70 gibi düşüncem.

Abi bu işlerden pek anlamam ama Görünüş olarak dolu gözüken şehvetli bir araç olan Opel Astra sedan diyebilirim.

Citroen c5, hyundai elentra, renault latitude, vw jetta, vw passat, skoda octavia, skoda superb, toyota corolla ve toyota avensis alabilirsiniz.

Citroen c5, hyundai elentra ve skoda superb tavsiyemdir.
Saydığım tüm araçları donanımına göre sıfır alabilirsiniz, bazılarının en donanımlı modellerini dediğiniz kilometrelerde sadece ikinci el olarak bulabilirsiniz.

C5 baktım bügün, 95.000 Tl fiyat verdi. Ford Focus 1.6 TDCI Tekno + smart paket+sunroof (Full+Full) 93.000 Tl. Bir de 2013 model, 5.800 km'de focus buldum, aynı özelliklere sahip. Sadece bagaj kapağının üstünde küçük parmağın tırnağı büyüklüğünde boya atmış. Bir şey düşürdüğünü söyledi.

Ford Focus yeni modelleri iyidir, öneririm. Biz de arabanın modelini yükselteceğiz ileride.
Arabanın motorunu açıp incelemedim ancak kabini çok güzel. Neden bu kadar para verdim sorusunun cevabını veriyor yani. Seviyorum ben Ford Focus'u.

2013-ford-focus-st-10.jpg

Benim en büyük sıkıntım şu an yakıt. Yaklaşık 4 Yıl günde 120km garanti. Bu yüzden hem rahat edebileceğim hemde yakıt tasarruffu. 2004 civic kullanıyorum, çok da memnunum ama 6 günde bir de 200-220 Tl benzine vermekten sıkıldım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı