Ford Yeni Focus vs Seat Leon FR

Caulfield

Kilopat
Daha fazla  
Bu 2 araba arasında kaldım arkadaşlar. Yakın zamanda alacağım lakin 2 araç da çok hoşuma gitti ve ikisini de kullanmışlığım var. Focus teknolojik donanım açısından daha ileri gibi sanki ama bilemiyorum. Focusun yol tutuşu da biliyorsunuzdur ödüllü ve 1 numara. Alırsam full model alacağım. Ford'un ST-Line 5 Kapı _ 1.5L EcoBlue 120PS 8 İleri Otomatik modelini Leon'un ise FR ya da Xcellence modelinin arasında kaldım.

Ford: https://www.ford.com.tr/getmedia/fc...-7e3c0b1eaa4a/Yeni-Ford-Focus-Brosur.pdf.aspx

Leon: Yeni SEAT Leon Donanımlar | SEAT Türkiye

Fiyatlar:

Ford daha sorunsuz araç. DSG Türkiye koşullarına uygun bir şanzıman değil. Ford tercih edilebilir. Yol tutuş konusunda çok iyi. Seat daha sportif ve piyasası daha geniştir. Satmak daha rahat olur.
Açıkçası zaten araç alırken ilerde elimden nasıl çıkarırım düşüncesiyle almıyorum zaten. Benim de aklım Forddan yana dediğiniz gibi yol tutuşu olsun opsiyonları olsun bir de yeni Focus'un dış görünümü de baya bir spor duruyor. Eğer aklımı çelen olmazsa Ford'da kararlı gibib bir şeyim.

Yol tutuş , konfor , malzeme kalitesi , ileriye dönük yeterlilik bakımından ford.

Dış görünüşü güzel olan leon , arka süspansiyon yerine torsiyon cubuğu ile herhangi bir kasisi direk hissediyorsunuz. Hafif oluşu yüzünden yol tutuşu zayıf , ani direksiyon hareketlerinde korkutan efektler :D gibi gibi olaylar. Daha sayarım acıkcası ama gerek yok. Tecrübeyle sabit leon a göre clio 2017 mode stationvagon daha oturaklı :)

Ford'un konfor ve yol tutuşu açısından eskiyi aratacağı ortada çünkü arka süspansiyonlar artık bağımsız değil. Konfor ve yol tutuşu önemli ise bunu da göz önünde bulundurun. Daha doğrusu mutlaka test sürüşüne çıkmanızda fayda olacağını düşünüyorum.

Ford'un yerini bir Leon'un tutacağını hiç sanmıyorum. Gerek görünüş, gerek sürüş, yol tutuş olarak bence Focus daha iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı