Ford Yeni Focus vs Seat Leon FR

Burada ki arkadaşlar genelde Focus demiş ama benim tercihim kesinlikle Leon yönünde. Leon dediğimiz araç son sınıf Alman teknolojisi ile üretilmiş bir araç ve DSG gibi piyasanın en köklü ve sağlam şanzımana sahip. DSG'nin en büyük avantajı bir sonraki vitesi size hazır hale getiriyor ve çift kavrama bir yapıya sahip. Ablamda 1.6 TDI var ve yeri geldiğinde kullanıyorum. Çok konforlu ve dolu bir araç. Focus araç kötü bir araç demiyorum fakat Leon ile kıyaslandığın da kesinlikle çok daha iyi bir araç.

Yol tutuş konusuna gelince bir aracın yol tutuşunu en iyi iki yöntemle denersiniz.

1. Yüksek hızda giderken direksiyonu bırakırsınız araç kayma yapmıyorsa problem yoktur.
2. ve en önemli seçenek şerit değiştirdiğin de araç kendini savuruyor mu ?

Ben bunları sürekli denediğim için Leon yol tutuş konusun da güvenebilirsiniz.

Son olarak yakıt konusuna gelirsek Focus'un gövdesi şanzımana ağır geliyor özellikle otomatik şanzımana ve bu yüzden araç 6 - 7 litre arası yakıyor. Leon'da bu değerler 5.5 - 6 litre arasında değişiyor.

Özet geçecek olursak her iki aracı da test edin ve kararınızı verin. Fikrim ve tavsiyem Leon.

Seat Leon'un yakında yeni kasası çıkacağı için şu an almanın mantıksız olduğunu düşünüyorum. Focus daha güncel bir model.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı