Format atarken 5 birimde hatası

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunum şöyle. Yeni SSD aldım eski hard diski biçimlendirip sildim. SSD tanımlanmamış yani PC'yi hiç açamadım eski hard disk ile de. Şimdi taktığım SSD'ye format atıyorum ama 5 birimde yanıtını alıyorum ve mavi ekran verip öylece duruyor? Her format başlangıcında diskleri silip biçimlendiriyorum nasıl hala format olabiliyor içlerinde? Dedim ki SSD'yi görmüyor olabilir yani tanımlanmamış olabilir eski HDD'e kurup PC'yi acayım sonra SSD'yi tanıtayım sonra silip tekrar SSD'ye kurarım dedim işletimi ama yine olmadı. Çözüm önerecekseniz pcyi açamadıgımı tekrar hatırlatayım hiçbir diskte şuan işletim sistemi yok bana göre kurmadım yani biçimlendirip sildim hepsini ama hala format işletim sistemi gözüküyor içlerinde.

Son düzenleme:
Format giriş ekranında onarma seçeneklerinden komut istemcisini açın ve aşağıda vereceğim komutları girip tekrar dener misin?

Diskpart bu komuttan sonra yeni pencere açılacak.
list disk bu komuttan sonra bilgisayarınızda takılı olan diskler listelenir. Windows kuracağınız disk i bulun.
select disk "numara" numara yazan kısma SSD'nin listedeki numarasını yazın.
clean
format fs = ntfs quick

Format giriş ekranında onarma seçeneklerinden komut istemcisini açın ve aşağıda vereceğim komutları girip tekrar dener misin?

list disk bu komuttan sonra bilgisayarınızda takılı olan diskler listelenir. Windows kuracağınız disk i bulun.
clean
format fs = ntfs quick
deneyeceğim hocam bu işlemden sonra format mı atayım?

clean

Evet. USB üzerinden kurulum yapıyorsun değil mi?

Evet yazdırdım Rufus ile USB ile atıyorum

Evet biçimlendirin.

Tamam komple SSD HDD ne varsa biçimlendireceğim sonra SSD'ye kurulum yapacağım dediğiniz gibi hocam.
Çözümü şöyle yaptım HDD'yi çıkarıp SSD'yi formatladım. Harici disk dönüştürücüyle hard diski bağladım ve disk yönetiminden biçimlendirdim hard diskin içindeki C ve D dosyasını sonra dediğin kodu yazdım clean dahil olana kadar ve birleşti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı