Format atarken ekran çizgi çizgi oluyor

fred1c

Centipat
Daha fazla  
Format atmaya çalışırken ekranım fotoğraftaki gibi oluyor. Format atma yerine geçemiyorum.

Dosya Ekleri

• 49ADD452-21B5-4FB0-A1D6-CBFB0CB0B15D.jpeg
    49ADD452-21B5-4FB0-A1D6-CBFB0CB0B15D.jpeg
    431,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü PC kullanıyorsanız ekran kartınızı çıkarıp format atmayı öyle deneyin.

Masaüstü PC kullanıyorsanız ekran kartınızı çıkarıp format atmayı öyle deneyin.

Ekran kartımı çıkartmadım bir türlü. Daha önce atabilmiştim ama.

RAM'ler Dual ise tek kanal ile çalıştırıp öyle denenmeli.

Dual dediğiniz sanırım çift RAM yani Google'da öyle yazıyor ama bende tek RAM var.

Hocam GPU onboard falansa bir BIOS resetleyip falan deneyin.

MSI GTX 750 Ti var daha öncesinde kendim yine USB'den atmıştım formatı böyle olmamıştı. Ayrıca farklı bir bilgide vereyim PC kendi kendine res attığı için format atmak istedim öncelikle ama atamadım.

Ekran kartımı çıkartmadım bir türlü. Daha önce atabilmiştim ama.

Dual dediğiniz sanırım çift RAM yani Google'da öyle yazıyor ama bende tek RAM var.

MSI GTX 750 Ti var daha öncesinde kendim yine USB'den atmıştım formatı böyle olmamıştı. Ayrıca farklı bir bilgide vereyim PC kendi kendine res attığı için format atmak istedim öncelikle ama atamadım.

Genelde ekran kartından dolayı öyle çizgiler alınıyor format ekranında. Bu yüzden ekran kartınızı çıkarıp atmayı deneyin demiştim. Ekran kartını tutan vidayı söktükten sonra anakartta bağlantı yerinde çentiği var. O çentiği açıp kartı öyle çıkartmanız gerekiyor.

Bilgisayar reset atıyorsa birkaç sebebi vardır. Eğer ekranda uyarı vs. çıktığı için reset atıyorsa uyarıya göre çözüm üreteceğiz. Yok uyarı gelmeden reset atıyorsa ısınmadan dolayı atıyordur. Soğutup format atmayı ya D önüne vantilatör koyup format atmayı deneyin.

Geri
Yukarı