Format atarken silinen D diski nasıl geri getirilir?

FusionCatalyst

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam,
Normalde format atarken hard diski çıkarıyorum ancak çok ufak bir dosyayı almam gerektiği için takmıştım ve bunu unuttuğum için format atma aşamasın D'ye de "sil" demiş bulundum. İleri seçeneği ile işlemi devam ettirmeden hemen kapattım ancak yine de verileri göremiyorum. D içindeki bölüntüleri sildim sanıyorum, verileri de sildim mi emin değilim? Bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

D şu an bu şekilde görünüyor,

Disk normalde kaç GB'Ti hatırlayamadım 5 ya da 6 GB olması lazım, içerisinde veri bulunan kısım görselde görünmüyor sanırım.
Bunun dışında herhangi bir veri yazmadım üzerine, kurtarılma ihtimali varsa bunu azaltmamak için.

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,1 KB · Görüntüleme: 56
Veri boyutu kadar büyüklükle bir disk bul ve EaseUS Data Recovery ile diski tara. Çok uzun sürebilir ama bir şey yazmadıysan kesin bulur. Çıkan dosyaları harici diske kaydet.

Diski sakın formatlama veya üstüne bir şey yazma. Sadece bağla ve bu programı kullan.

Son düzenleme:
Başıma böyle bir olay gelseydi şöyle birşey yapardım. Format sırasında D sürücünü sildim ama ileri butonuna basmadım ve kurulumu devam ettirmedim, bilgisayarı tamamen kapattım.

LiveCD ile sistemi açardım ve silinen diskin bölümüne harf atamasını yapardım. Buradan sonrasını bilmiyorum dediğim gibi birde böyle dene. Ama muhakkak sonucunu burada paylaş.

Bazı fotoğrafçı dükkanlarında geri getiriyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. (İşleri gereği yanlışlıkla birçok fotoğraf silinebiliyor.)

Ama çok yüksek miktarda para istiyorlar. Oda olmazsa İstanbul da merkezleri var oraya götürüyorlar. Ama tutar çok yüksek dediğim gibi. Eğer hayati tehlikede iseniz yani çok çok önemli dosyalarınız varsa ancak o zaman değer.

Bu uygulamayı deneyebilirsin. Umarım olur.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Başlıkta "Acil" yazmak kurallara aykırıymış kısa bi süre banlandım cevap yazamadım :) Birkaç program buldum, denemelerim sonucu işe yarar bir sonuç bulursam buradan sizinle de paylaşacağım. İyi günler herkese

Yeni konular

Geri
Yukarı