Format Atarken SSD Görmeme Sorunu

Akirinjitsu

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1'i UEFI USB bellek oluşturarak laptopa format atmak isterken kurulum ekranında ''Windowsu nereye yüklemek istiyorsunuz'' bölümünde sürücüm gözükmüyor. Laptopa şuan sadece Transcend marka SSD takılı. Daha önceden böyle bir sıkıntı olmamıştı. Zaten format atma isteğim PC'nin açılırken direk boot ekranına girmesi yüzündendi. Sroun nedir acaba yardım edebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak BIOS'a girin. Bakın bakalım SSD BIOS'ta gözüküyor mu ? BIOS ana sayfasında ya da Boot sekmesinde gözükmeli.
Cevap verdiğiniz için sagolun.

SSD Bios ana sayfasında yada boot sekmesinde gözükmüyor. DVD yada usb yi gördüğüne gore sorun anakartta değildir demi? Çünkü bildigim kadarıyla SSD'lerde bozulma olayı biraz zor. PC'yi temelli kaybetmiş olmayalım.

• SSD ölmüş olabilir.
  • BIOS, SSD ile uyumsuz olabilir, BIOS güncellemesi yapın.
  • SSD, BIOS ile uyumsuz olabilir, varsa Firmware güncellemesi yapın.
SSD ölmüşse sıkıntı değil yenisini alırız. Bios u guncelledim, SSD nin firmware güncellemesi tamam ama hala görmüyor. Daha önce gördüğü SSD yi şimdi görmuyorsa SSD bitmiştir herhalde. Tesekkur ederim. İyi çalışmalar.

SSD ölmüşse sıkıntı değil yenisini alırız. Bios u guncelledim, SSD nin firmware güncellemesi tamam ama hala görmüyor. Daha önce gördüğü SSD yi şimdi görmuyorsa SSD bitmiştir herhalde. Tesekkur ederim. İyi çalışmalar.
SSD'de kullandığınız SATA kabloyu başka bir SSD veya HDD'de deneyin eğer çalışmıyorsa diğer HDD veya SSD SATA kablosunda sorun olabilir. Bir bunu deneyin.

SSD'de kullandığınız SATA kabloyu başka bir SSD veya HDD'de deneyin eğer çalışmıyorsa diğer HDD veya SSD SATA kablosunda sorun olabilir. Bir bunu deneyin.
Bu yöntemlerin hepsini denedim bir sonuç çıkmadı. Yeni SSD mi bekliyorum o da sıkıntı verirse sorun anakartta demektir. Cevap için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı