Format atarken yanlışlıkla USB belleği çektim

Celas

Centipat
Daha fazla  
Dostlar başlıkta da yazdığı gibi, Monitör kapalıydı, görmedim ama yeni başlamıştım. Disk ekranındaydı, içeri gittim geldim monitör yoktu çektim USB belleği bilgisayar bu ekranda kalıyor F9, F12'ye falan basıyorum hiçbir şey olmuyor.

image0.jpg

Son düzenleme:
Tekrar taktığında kurulum devam etmiyorsa sistem kurulumunu yarıda kestin demektir. Yarıda kestiğin için bilgisayarın açılmaz. Daha doğrusu açılır ama sistem boot etmez çünkü kurulu bir sistem yok. Freedos bilgisayar almak gibi bir şey yani. Başka bir çalışan bilgisayardan tekrar kurulum usb hazırlaman gerekir. Sana yaratacağı tek sorun bu olur. Onun haricinde kalıcı hiçbir hasar, arıza olmaz.

Tekrar taktığında kurulum devam etmiyorsa sistem kurulumunu yarıda kestin demektir. Yarıda kestiğin için bilgisayarın açılmaz. Daha doğrusu açılır ama sistem boot etmez çünkü kurulu bir sistem yok. FreeDOS bilgisayar almak gibi bir şey yani. Başka bir çalışan bilgisayardan tekrar kurulum USB hazırlaman gerekir. Sana yaratacağı tek sorun bu olur. Onun haricinde kalıcı hiçbir hasar, arıza olmaz.

Tekrar kurulum USB'nin gereği nedir?

Başka bir çalışan bilgisayardan tekrar kurulum USB hazırlaman gerekir.

Format USB'sinde sorun çıkmaz diye düşünüyorum çünkü ben çok kullanıyordum bunu bana da olmuştu tekrar taktığımda sıkıntısız tekrar başlamıştı.
Kurulum USB'sini takıp boot menüsünden tekrar kurulum yapmanız gerekiyor.

Boot menüsüne giremediğini söyledi zaten resmi yazdıklarına bakarsan görürsün.

Tekrar kurulum USB'nin gereği nedir?
Ben bazen bir kez format attığım boot usb ile tekrar format atamıyorum. Muhtemelen usb'yi oluşturma şeklimden yada kullandığım iso'dan kaynaklı bir sorun ama bu zamana kadar hep bu sorunu yaşadığım için arkadaşta yaşayabilir diye söyledim. Ama asıl olması gereken durumda tek bir kurulum usb/dvd ile defalarca kurulum yapılabiliyor olması lazım. Benimkisi neyden kaynaklandığını bilmediğim bir sıkıntı maalesef. Genele yaydım yazarken, tekrar sorman iyi oldu, açıklamış oldum 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı