Format atılırsa virüs gider mi?

SW1RF

Hectopat
Dün bilmediğim bir linke tıkladığım için tüm şifrelerim linki atan kişiye geçti hemen format attım sıfırdan kurulum yaptığım için virüsün gittiğini düşünüyorum sizce de öyle olmuş mudur? İçimde korku var.

USB ile mi attınız.

Dün bilmediğim bir linke tıkladığım için tüm şifrelerim linki atan kişiye geçti hemen format attım sıfırdan kurulum yaptığım için virüsün gittiğini düşünüyorum sizce de öyle olmuş mudur? İçimde korku var.
.

Öncelikle %99 gitmiştir
Ancak Bios'a bulaşan bir virüs ise hiç gitmez.
Size önerim : Low level format atın
sonrasında :
Bios'tan virüsü temizlemek istiyorsanız programa gerek yok. İlk olarak bios pilinizi çıkarın ve 3-4 dk bekleyin. Tabi bunu yaparken bilgisayarınızın elektrikle herhangi bir bağlantısı kalmasın. Bu yaptığınız pil çıkarma olayı ile bios'unuzu sıfırlamış oluyorsunuz

Windows bazı dosyaları kopyaladığı için eğer virüs o dosyaların içinde ise gitmez tavsiyem USB niz yoksa Kaspersky, McAfee, Malwarebytes gibi antivirüsler ile taramanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı