Format Atılmasına Rağmen Düzelmeyen %100 Disk Sorunu

denizcan88

Hectopat
Dün kardeşim bilgisayarda movie maker programında çalışırken donmalar, takılmalar ve siyah ekran sorunu oluştu. Bilgisayar çalışırken tıkır tıkır sesler oluşuyormuş ve güncelleme sıkıntıları çekiyormuş. Yapılan güncelleme yapılandırılamayıp güncelleme geri alınıyormuş. Burada tavsiye edilen bir iki eylem denendi ama sorun çözümlenmeyince uzun zamandır bilgisayara fotmat atılmadığından atmaya karar verdi. Fakat sorun çözülmedi. Bilgisayar işlem yapamayacak kadar ağır, donuyor. Kardeşim görev yöneticisinde disk kullanımını yükseltenin hizmet ana bilgisayarı olduğunu görmüş. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
Her zaman mı böyle oluyor? Bende açılırken yüzde yüz oluyor disk. Ama her zaman böyle ise görev yöneticisinin ekran görüntüsünü ve sistem özelliklerini atın lütfen.

Laptop bilgisayar kardeşimin, farklı illerdeyiz. Sistem özelliklerini bilmiyorum ama akşam eve gelince o bilgileri ondan isteyeceğim. Konuyu Windows 10 için açtığımdan bunu görebildiğinizi sanmıştım, benim hatam. 2 gündür durum böyle ve ciddi donmalar, kasılmalar var. Okuduğu bölüm yüzünden bilgisayarın uzun süre böyle kalması onun için çok sıkıntı yaratacak. Ssd disk kendimizin takabileceği bir şey mi, servise mi göndermeliyiz, yoksa herhangi bilgisayar tamircisinde yapılabilir mi?

Dün kardeşim bilgisayarda movie maker programında çalışırken donmalar, takılmalar ve siyah ekran sorunu oluştu. Bilgisayar çalışırken tıkır tıkır sesler oluşuyormuş ve güncelleme sıkıntıları çekiyormuş. Yapılan güncelleme yapılandırılamayıp güncelleme geri alınıyormuş. Burada tavsiye edilen bir iki eylem denendi ama sorun çözümlenmeyince uzun zamandır bilgisayara fotmat atılmadığından atmaya karar verdi. Fakat sorun çözülmedi. Bilgisayar işlem yapamayacak kadar ağır, donuyor. Kardeşim görev yöneticisinde disk kullanımını yükseltenin hizmet ana bilgisayarı olduğunu görmüş. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Komut istemini yönetici olarak açın, NET STOP SPOOLER komutunu girin enter'e basın. Ben böyle çözmüştüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı