Format Atma Rehberi

fthdmr

Hectopat
Arkadaşlar asus k53sv model dizüstü bilgisayarım var. Windows 8 kurdum. Fakat kurduktan sonra bütün windows 7 kayıtlı driverlar ve haliyle bütün bios silindi. Şimdi tekrardan biosu nasıl yükleye bilirim ? Bilgisayarı windows 7 olarak nasıl formatlarım? Yardımcı olursanız sevinirim..

Windows 8 kurulurken 7'ye ait sürücüler silinebilir ama bios'unuz nasıl silindi? Bios silindi derken neden bahsettiğinizi açıklar mısınız?

Pardon kafam karıştı. Kusura bakmayın. recovery silindi pc den. Daha önce win 7 e tekrar recovery yapabiliyordum. Sistemi formatlayabiliyordum. Şimdi formatlayamıyorum.

Harici depolama aygıtlarına ya da DVD'lere yedekleme yaptıysanız geri yükleyebilirsiniz. Eğer yapmadıysanız da orijinal Windows 7'yi internetten indirip DVD'ye yazdırıp kurabilirsiniz. Bu durumda gerekli olan bazı sürücüleri sizin yüklemeniz gerekecektir.

Win 8 formatı atarken dısk silme bölümündeki Windows 7 ye ait bölümüde sildiysen bir daha Win 7'ye recovery malesefki yapamazsın, anca en bastan Win 7 formatı atabilirsin. Win 7 için. Ama bana sorarsan Win 7 yerine Win 8.1 pro sürümünü kur, cunku en sorunsuz windows valla ben kurdum. Cokta memnunum. Ne bios ne de driver sorunu yasamadım şimdiye kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı