Format Atmadan Ping Sorununu Çözebilir miyim ?

Avast'ı kaldırdım.Norton'u önceden kullanmıştım. Daha önce kaldırmıştım ama sanırım bazı özelliklerini kaldırmamışım.

HijackThis ile o taramayı yaptıktan sonra bilgisayarı kapamıştım. Cevabınızı gördükten sonra tekrar taradım fakat şu satırlar eksikti;

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{41FDA5BD-F0EE-4150-BA17-8DE9E8BFCDDF}: NameServer = 8.8.8.8,8.8.4.4
O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{41FDA5BD-F0EE-4150-BA17-8DE9E8BFCDDF}: NameServer = 8.8.8.8,8.8.4.4
C:\Program Files\Portrait Displays\Pivot Pro Plugin\wpctrl.exe
C:\Program Files\Portrait Displays\Pivot Pro Plugin\floater.exe
C:\Windows\system32\wbem\unsecapp.exe
C:\Windows\system32\taskeng.exe

Dns sunucusunu otomatik olarak değiştirmiştim. İlk iki satır bundan kaynaklı görünmüyor olabilir zannımca. Verdiğiniz satırları işaretleyip fixlerken bir hata ile karşılaştım. Tamam deyip devam ettim. Fotoğrafı da burda, buyrun;

hata.png

Ayrıca Windows 7 kullanıyorum.

Bir de JavaRa ile jayayı kaldırıp tekrar mı yükleyeceğim yoksa sadece kaldırmam mı gerekiyor?

Dediğiniz gibi Hitman Pro ile taradım resimleri atacağım ayrıca bir de log var belki işinize yarayabilir. Tararken çekmeye yetişemedim fakat System Volum Information diye yazdı ve yok oldu hemen. Mini Tool Box' ı da tehdit olarak gördü onu sildirmedim ve kullandım.
1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6,.png 7.png 8.png 9.png

Ayrıca Temel Sistem Bakımı da yapıyorum şu anda.

Firmware güncellemesi hariç hepsini yaptım. Ping hala bazen yüksek oluyor ama wifiden amca çocukları bağlanıyor. Bağlanmayınca stabil 70-90 arasında gidip geliyor. Ayrıca bazen düşme yaşıyorum bu da başka birinin bağlanması yüzünden mi yoksa hala zararlı yazılımlar mı mevcut?

Sistemim zararlılardan temizlendi. Fakat hala ping sorunum düzelmemişti. TTNET'i arayıp, interneti değiştirdik. Düzeldi. Yani sorun internet kaynaklıymış. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu kapanabilir.

Dosya Ekleri

• minitoolbox.txt
    44,8 KB · Görüntüleme: 263
  • HitmanPro_20150220_1358.txt
    45,6 KB · Görüntüleme: 101
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı