Format atmak için bilgisayarı kullanmak gerekli mi?

ooredoo

Decipat
RAM
8
Anakart
Gigabyte
Benim bilgisayara sanırım virüs bulaşmış çok ağır yani kısaca kullanamıyorum benim demek istediğim mobilden ISO veya Windows 10 dosyası indirip flasha atsam BIOS'tan direkt yükleyebilir miyim? Yoksa yazmak mı gerekiyor?
@Recep Baltaş

Hard diski söküp format atabilirsin. Bütün bilgisayar parçalarına gerek yok.

Bu bir yöntem.

Diğer bir kısım ise doğrudan flash'a dosyaları atarsan format atamazsın. Onu önce yazman gerekli.(Bootable)
Sonrasında yükleyebilirsin.

Bilgisayardan bu işi yapan herhangi bir program ile (rufus, windows media creation tool gibi) ISO dosyasını flash belleğe yazdırmanız gerek. Yani kısacası evet bilgisayara ihtiyacınız var. :)

Direkt ISO dosyasını kullanamazsınız, Rufus benzeri bir programla flasha yazmanız gerekli. Bunu başka bir bilgisayardan veya mobilden de halledebilirsiniz evet. DriveDroid yapabiliyormuş bunu mesela.

İnternet kafede yaparlar mı?
Kendileri yapar mı bilemiyorum. Ama siz gidip kendiniz yapabilirsiniz bence. :D Oranın internet hızına göre süre değişkenlik gösterebilir. Ama orası aynı zamanda bilgisayar tamir eden bir yer ise yapabilirler bence. :) Siz bilgisayardan neden bu kadar ümidi kestiniz? Belki hızlandırabileceğimiz bir yol vardır. :D

Dediğin gibi arkadaşının bilgisayarından da halledebilirsin. ISO dosyasını Windows 7 USB/DVD TOOL uygulamasıyla
Flash Diske veya herhangi bir CD'ye yazdırıp formatlayabilirsin. Daha Windows masaüstü açılmadan halledebilirsin zaten Windows açılmadan formatlanıyor biliyorsunuzdur. YouTube'da çeşitli videolar var inceleyebilirsiniz.

Kendileri yapar mı bilemiyorum. Ama siz gidip kendiniz yapabilirsiniz bence. :D oranın internet hızına göre süre değişkenlik gösterebilir. Ama orası aynı zamanda bilgisayar tamir eden bir yer ise yapabilirler bence. :) siz bilgisayardan neden bu kadar ümidi kestiniz? Belki hızlandırabileceğimiz bir yol vardır. :D

Beni deli etti ya nasıl bir virüsmüş açtığım zaman en az 20 30 saniye bekliyorum sonra kendi kendine reset atıyor falan hiç uğraşamam Power'den kapattım direkt.

Beni deli etti ya nasıl bir virüsmüş açtığım zaman en az 20 30 saniye bekliyorum sonra kendi kendine reset atıyor falan hiç uğraşamam Power'den kapattım direkt.
Güvenli modda açmayı deneyip (tercihe göre ağ destekli) virüs taraması yapmayı deneseniz nasıl olur? :D

Ayrıca virüs olduğundan emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı