Format attıktan sonra Driver'ların gitmeme ihtimali var mı?

Emre Aslan100

Hectopat
Merhabalar. 3 gün önce PC'ye format attım. Komple tüm diskleri temizledim. Önceden internetden 50 liraya Windows 10 Pro kodu satın almıştım. Tekrar Windows Key'i istersen sandım ama öyle olmadı, sanırım kalıcı almışım. Bu yüzden bir sorum var. Şimdi ben format atarken tüm diskleri sildim ama Windows kaldı. Bu sebeple önceden yüklediğim bazı Driver'lar PC'de kalmış olabilir mi? Yoksa hepsi format atarken silindi mi? Ekran kartı Driver'ı silinmişti tekrar yüklendi onu biliyorum fakat chipset Driver'ı sanırım hala aynı. Böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 3 gün önce PC'ye format attım. Komple tüm diskleri temizledim. Önceden internetden 50 liraya Windows 10 Pro kodu satın almıştım. Tekrar Windows Key'i istersen sandım ama öyle olmadı, sanırım kalıcı almışım. Bu yüzden bir sorum var. Şimdi ben format atarken tüm diskleri sildim ama Windows kaldı. Bu sebeple önceden yüklediğim bazı Driver'lar PC'de kalmış olabilir mi? Yoksa hepsi format atarken silindi mi? Ekran kartı Driver'ı silinmişti tekrar yüklendi onu biliyorum fakat chipset Driver'ı sanırım hala aynı. Böyle bir şey olabilir mi?
Windows otomatik olarak indirmiş olabilir .

Komple HDD'yi silip format atsıysan komple silinmiştir ama Windows 10 yüklerken bazı Driver'leri otomatik tanıyor ve Update ediyor.

Hayır kalmaz zirae ski Windows kalmadı :)

Sen format atarken bütün diskleri sildiğinde önceki Windows'ta silindi.

Biçimlendirmeden sonraki kısımlar yeni Windows'uyüklediğin zamandır.

Şimdi ben format atarken tüm diskleri sildim ama Windows kaldı.
Önce yaptığın işlemi detaylı anlatırsan daha kolay yardımcı olmaya çalışırız.
Windows içinden bilgisayarı mı sıfırladın?
Aynı disk üzeirne atıyorum "C" biçimlendirme yapmadan direk Windows mu kurdun?
Yoksa tüm partisyonları silip, yeniden oluşturup, biçimlendirip tertemiz bir kurulum mu yaptın?

C'yi silmezsen direk Windows üstüne kurarsan Drive'ler silinmez komple sıfırdan format atmız olmazsın C'yi komple bicimlendirmem lazım.

Önce yaptığın işlemi detaylı anlatırsan daha kolay yardımcı olmaya çalışırız.
Windows içinden bilgisayarı mı sıfırladın?
Aynı disk üzeirne atıyorum "C" biçimlendirme yapmadan direk Windows mu kurdun?
Yoksa tüm partisyonları silip, yeniden oluşturup, biçimlendirip tertemiz bir kurulum mu yaptın?
USB Bellek ile format attım. Disk kısmına gelince tüm diskleri temizledim sonra tekrar biçimlendirip SSD'ye windowsu kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı