Format attıktan sonra HDD gözükmüyor

lowlow

Hectopat
Merhabalar, format attıktan sonra HDD'ye ulaşamıyorum eskiden kolay bir şekilde atayabiliyordum fakat şimdi ise hiç gözükmemekte. Nedeni ne olabilir sizce? Aygıt Yöneticisinde "Disk sürücüleri"nde gözükmekte.

hdd.png

hdd2.png

Sol alt Window logosuna sağ tık, Disk yönetimi, oradan söz konusu diski tekrar biçimlendirip yeni disk olarak tanımlarsanız sorununuz çözülecektir

Sol alt Window logosuna sağ tık, Disk yönetimi, oradan söz konusu diski tekrar biçimlendirip yeni disk olarak tanımlarsanız sorununuz çözülecektir
HDD2.png

Tamam da gözükmemekte işte disk.
Bilgisayarım simgesine sağ tık, yönet, disk yönetimi alanına gelin, oradan görünmeyen disk siyah renkli dururu üzerine basip yeni basit birim deyin nex Next Next bitti.
HDD.png

Dediğin siyah yer gözükmemekte zaten.

Hocam orada da mevcuttu fakat SDD HDD'nin üstündeydi yine de etkiler mi?
Hayır hocam, zaten olması gereken de o. Windows SSD'ye kurulu olduğu için. Windows neden diski görmüyor buradan anlamak zor. Disk yönetiminde, en üstteki seçenekler gibi olan yatay sekmede disk bulma ile ilgili bir işaret var. O size yardımcı olabilir.

Hayır hocam, zaten olması gereken de o. Windows SSD'ye kurulu olduğu için. Windows neden diski görmüyor buradan anlamak zor. Disk yönetiminde, en üstteki seçenekler gibi olan yatay sekmede disk bulma ile ilgili bir işaret var. O size yardımcı olabilir.

Disk tarama diye bir şey var fakat fayda etmedi ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. Normalde format attıktan sonra HDD gözükmezdi ve "siyah" şekilde "Ayrılmamış" alan olarak gözükür ve D veya E olarak atardım fakat ilk defa başıma geliyor bu olay dediğim gibi. Teşekkür ederim yine de yardımlar için. :)

hd.png

Böyle bir alan buldum HDD'yi görmekte fakat ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir bilgim yok.🤔
Bilgisayarı açıp SATA güç ve SATA veri kablolarını kontrol edin.

Baktım bir problem yok maalesef. Olsa büyük ihtimal ile BIOS ve aygıt yöneticisinde "Bu aygıt düzgün çalışıyor." der miydi bilmiyorum açıkçası.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı