Format Attıktan Sonra Yüklenmesi Gereken Programlar

Berk Çağan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 8.1 format attıktan sonra yüklenmesi gereken programlar ve yapılması gereken ayarlar nedir? Bir de en iyi sürücü güncelleştirme programı hangisidir?

Suruci guncelleme programlarina pek guvenmiyorum acikcasi ama direk bulsun istersen driverpack solution 14 oneririm. Boyutu buyuk biraz offline calisiyor.

Benm için vazgecilmez programlar:
  • CCleaner
  • Avast Pro
  • Internet download Manager
  • uTorrent
  • Firefox
  • Tor Browser
  • Ve Win 8.1 Update 1:)

Driver güncelleme programlarını kullanmanızı önermiyorum. Tüm windows güncelleştirmelerini yapın. Tüm driverlarınızı donanımınızın kendi sitesinden indirip kurun. Denetim masası programlardan ''windows özelliklerini aç veya kapat'' tıklayarak framework 3.5 etkinleştirin. Şu programları kurmanızı öneririm.
  • Dirext
  • Java
  • Flash Player
  • Vcredist 2008'den 2012' ye kadar kurun.
  • Antivirüs kaspersky yada eset tercihim.
  • Aida64
  • CCleaner
  • Chrome
  • Cpu-z
  • Daemon Tools
  • HDTune
  • Gom Player
  • HashTab
  • HotspotShield
  • İnternet Download Menager
  • KliteCodecPack
  • Revo Uninstaller
  • Fraps
  • TeraCopy
  • Utorrent
  • Winamp
  • Winrar
  • Auslogics Disk Defrag
  • Adobe Reader
  • İmgBurn

Reis eyvallah programlar için de.. Benim sürücülerin isimlerini falan bilmiyorum bilsemde hangisi eksik pc de hangisinin eski versiyon olduğunu nerden öğrenicem. bulsam versiyonlarını falan internetten indirmek kolay....

Merhaba
Windows 8.1'de sadece Windows Update yapmanız yeterlidir, kendisi gerekli driverleri tespit edip yükler.
Kullanım ihtiyacınıza göre de, diğer yardımcı programları 8.1'e uyumluluğuna göre araştırıp kurunuz. Çünkü 8.1 şu an için çok esnek değil bazı programlarım kurulumunda.

Formattan sonra eğer elinizde mevcutsa driverlerinizi kurun. Yok değilse üreticinin resmi sitesinden modelinize göre driverlerini indirip kurun. Ondan sonra gerisi size kalmış.

Temel programlar;

• Adobe flash Player
  • Java
  • Adobe reader (Gerekli ise)
  • Mozilla ya da Chrome ikisi de 8.1 uyumlu.
  • WinRAR
  • CCleaner (gerekli ise size kalmış şahsen öneririm.)
  • Bir de Microsoft visiual 2005-2008-2010-2013 (Sizin seçiminize kalmış)
  • Ama bunları kurmadan önce ne yapacağınıza bağlı.

Merhabalar Trial90. Ben formattan sonra yaptıkları mı söyleyeyim.
  • IObit Driver Booster adlı programı kurup tüm güncellemeleri yaparım.(Bazen ise elle)
  • VLC Player
  • uTorrent
  • CCleaner
  • Chrome
  • Adobe Reader
  • Windows Update
  • Microsoft Office 2013
Benim kurduğum programlar bunlar ... Driver güncellemeleri için tavsiye ettiğim programı kullandım ve bir sorun ile karşılaşmadım. Ama en güzel olanı elle üretici sitelerinden güncellemek ... Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bazı Win programalarını kur onlarla ilgili dosya açarken çıkar(Media Player gibi)iTunes (benim tavsiyem)WinRAR Power ISO(benim tavsiyem)Microsoft Office 2007(2007 sürümü çok popüler) Opera bu arada oyuncu PC'si mi? Ona göre birkaç program daha yazcam da. Notebooksa driverden kurulur.

-K-lite Mega Codec Pack
-Power İSO 5
-Chrome
-IO Bit Driver Booster PRO
-Winamp
-Java

Bende biraz öneriyim:

-Google Chrome
-K lite
-Advanced System Care Driver Booster,Smart Defrag
-Java
-Adobe Flash Player
-Sony Vegas Pro 11 Movie Maker de olabilir
-İmgBurn
-Vlc Media Player
-Aimp 3
-Adobe Reader
-BitTorrent
-Office 2013
-İnternet Download Manager
-Kaspersky yada Avira
-FrameWork 4.5
-Daemon Tools
-İnternet Download Manager yada JDownloader
-Bulut depolama programı OneDrive geliyor DropBoxada bakabilirsin
-Adobe Photoshop CC yada Gimp

Bilgisayarını güncel tut.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı