Format D diskini de siler mi?

Canerrt

Decapat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 AN515-55 model laptopuma HDD takviyesi yapmayı planlıyordum ama maalesef dün 500 TL olan hard disk bugün 800TL olmuş. Ben de formatlamayı planlıyorum ama bu seçeneği seçtiğim zaman bütün dosyalar silinir mi yoksa D diski kalır mı? D diskinde PC'nin sürücüleri var kalması lazım bu seçeneği seçmek D diskini de siler mi?

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-16_201027781.png
    resim_2022-08-16_201027781.png
    254 KB · Görüntüleme: 151
  • sa.png
    sa.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Acer Nitro 5 AN515-55 model laptopuma HDD takviyesi yapmayı planlıyordum ama maalesef dün 500 TL olan hard disk bugün 800TL olmuş. Ben de formatlamayı planlıyorum ama bu seçeneği seçtiğim zaman bütün dosyalar silinir mi yoksa D diski kalır mı? D diskinde PC'nin sürücüleri var kalması lazım bu seçeneği seçmek D diskini de siler mi?

Hocam direkt USB ile format atın önemli bilgileri SSD ya da başka disk varsa onun içine atın

Verilerinizin D: de olduğunu varsayıyorum. Böylelikle D: yi silmemeniz gerekir. D: nin kaç GB'nın boş, kaç GB'nın dolu olduğunu not al ve sonra format sonrası kurulum ekranında, sistemi silin. C diski genelde başta olur. Sadece C: ye format atarsan, sadece sistemi formatlamış olursun böylelikle.

Verilerinizin D: De olduğunu varsayıyorum. Böylelikle D: Yi silmemeniz gerekir. D: Nin kaç GB'nın boş, kaç GB'nın dolu olduğunu not al ve sonra format sonrası kurulum ekranında, sistemi silin. Sadece C: Ye format atarsan, sadece sistemi formatlamış olursun böylelikle.

Sadece C ye format atmak istiyorum ama öyle bir seçenek göremedim.

Windows 10'da sıfırlama seçeneği tavsiye edilmez. Genelde hep sorun çıkarır. Hatta 2 gün önce bir arkadaş daha konu açtı, takıldı kaldı diye. Tavsiyem USB formatlama yapın.

Windows 10'da sıfırlama seçeneği tavsiye edilmez. Genelde hep sorun çıkarır. Hatta 2 gün önce bir arkadaş daha konu açtı, takıldı kaldı diye. Tavsiyem USB formatlama yapın.

Windows 11 kullanıyorum ama bunda daha sorunludur ISO dosyası atabileceğim bir USB yok evde.

Yeni konular

Geri
Yukarı