Format için USB takınca bilgisayar donuyor

readers

Kilopat
Daha fazla  
8 GB'lık USB'yi bilgisayara takıyorum. Fakat bilgisayarım bölümünden diske giriş yapamıyorum, diski açınca bilgisayar yanıt vermiyor donuyor. USB'yi çıkarınca düzeliyor. USB'yi takınca Rufus programı da donuyor işlem yapmıyor. USB girişine harici diskimi taktım onu okuyor fakat 8 GB'lık USB'de sorun var. Daha öncelerde kullanıyordum ben bunu... Yardımcı olursanız sevinirim.

8 GB'lık USB'yi bilgisayara takıyorum. Fakat bilgisayarım bölümünden diske giriş yapamıyorum, diski açınca bilgisayar yanıt vermiyor donuyor. USB'yi çıkarınca düzeliyor. USB'yi takınca Rufus programı da donuyor işlem yapmıyor. USB girişine harici diskimi taktım onu okuyor fakat 8 GB'lık USB'de sorun var. Daha öncelerde kullanıyordum ben bunu... Yardımcı olursanız sevinirim.

USB okuma kartı kısa devreye düşmüş olabilir. Bende de 12 yıllık USB flash bellek var. PC'ye taktığım anda mavi ekran veriyor.

Bir şekilde biçimlendirmeyi deneyin sorun ya flash Bellek'te ya anakart (sorunun flash bellek olma şansı daha yüksek) olmaz ise yeni Flash'tan başka çare yok ya da elinizde boş bir DVD-CD ve DVD-ROM'unuz varsa nero gibi bir program ile oraya yazıp atabilirsiniz :)

Bir şekilde biçimlendirmeyi deneyin sorun ya flash Bellek'te ya anakart (sorunun flash bellek olma şansı daha yüksek) olmaz ise yeni Flash'tan başka çare yok ya da elinizde boş bir DVD-CD ve DVD-ROM'unuz varsa nero gibi bir program ile oraya yazıp atabilirsiniz :)
araştırdım değişik biçimlendirme yöntemleri deniyorum şuan fakat çözüme ulaşamadı henüz + ben bu usb'yi arabada kullanıyorum müzik için
Sorun bellekte olabiliyor. Bir de BIOS ortamında takmayı deneyin.
peki nasıl yapabilirim o işlemi

Araştırdım değişik biçimlendirme yöntemleri deniyorum şu an fakat çözüme ulaşamadı henüz + ben bu USB'yi arabada kullanıyorum müzik için.

Peki nasıl yapabilirim o işlemi.

BIOS ortamına girmek için F2 veya Del tuşlarına basın. Girdiğiniz anda belleği takın. Veya tam Windows yükleme ekranında takın. Eğer sorunlu ise tarama ve onarma işlemi yapar.

Dosya Ekleri

• change-boot-logo-windows-restored.png
    change-boot-logo-windows-restored.png
    1,4 KB · Görüntüleme: 116
Sorunu hallettim, USB'yi başka bir PC'ye takıp orada biçimlendirdim. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu kilit :)

Sorunu hallettim, USB'yi başka bir PC'ye takıp orada biçimlendirdim. Yardımlarınız için teşekkürler. Konu kilit :)
Benim de böyle donan bir USB var. Daha doğrusu ablam gilin. İçinde eski resim ve videolar var. Ne yap ne et bunları kurtar diyorlar. Diskin içindekileri tamamen donmadan ucundan görebiliyorum. İçinde gerçekten önemli hatıralar varmış. Ne yapabilirim.

Geri
Yukarı