Format Sırasında Yanlışlıkla D Diskini Silmek

MutantKral

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, başlangıç olarak bilgisayardan bahsedeyim. Alalı 2 aydan fazla olmadı.
  • Intel i5 6600K
  • MSI GTX 960 2G
  • ASUS H11DM-D
  • 2133 MHz 8x2 GB RAM
  • 650 Watt 80+ PSU
Bilgisayarda CS:GO, GTA V, Crysis 3, vb. oyunlar vardı. Ben okuldan geldiğimde kuzenim bilgisayarı açmış GTA V oynuyordu. Ve geldiğimde ara ara kasıyodu, 1 dakikada bir böyle 15 FPS diyecek kadar kasıyodu ara ara ve sonra Dirt 3'e girdiğimde ara ara kasıyodu. GTA V'te dağlık alana gidince birden FPS 40'a düşüyordu. Sonra 30-25'e kadar düşüp kalıyordu. Önceden de dağlık yere gittim böyle bir şey olmadı. Ve masaüstünde fareyi tıklatıp çerçeve içine alıyordum, yani imleci kaydırırken simgeleri seçerken hızlı sürükleyince kasıyordu ve Facebook'ta aşağı inerken YouTube'da tam ekrandan çıkarken kasıyordu, bekletiyodu 1-2 saniye. Ki önceden saniyesinde açılıyordu ve klasörlere girerken de aynı şekilde. Ben de sonra sıfırlamaya karar verdim. Bir SSD bir de HDD var. HDD'yi oyun kurmak ve oyun kurulumlarını tutmak için yani depo olarak kullanıyodum. HDD'yi çıkarıp her şeyi sil diyerek Windows 10'dan sıfırladım. Sıfırlamanın sonuna doğru: "Windows kişisel dosyalarınızı silemedi. Bilgisayarı başkasına verecekseniz sıfırlamayı yeniden deneyin." dedi. Sonra açtım PC'yi SSD 120 GB 500 MB de bir disk oluşturmuş. Onu sabit disk kısmından silerken harddiski sildim. Ve içinde GTA V vb oyunların kurulumları, abimin düğün fotoğrafları vb. vb. önemli dosyalar vardı ve bunu şimdi %100 geri getirmem lazım. Bunu nasıl yapabilirim? Bu kadar ayrıntılı anlatmamın sebebi, yaptığım her şeyi bilmenizi istedim. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eğer biçimlendirdiysen geri gelmez, sadece sürücüyü sildiysen izlemen gereken yol şu:
Bu bilgisayara sağ tık yapıp yönet diyeceksin ardından depolama başlığı altındaki disk yönetimine tıklayacaksın, alt kısımda isimsiz bekleyen soluk renkte görünen disk alanına sağ tıklayıp, sürücü harf ve yolu değiştire tıklayacaksın, ekleye tıklayıp herhangi bir harfi seçeceksin.

Hayır silmem gereken diski değilde arşivelrimin olduğu diski sil dedim sabit disk bölme birleştirme yerinde sil deyince zaten içindekilerde gitti . Bir yolu olmalı ?

Dostum MiniTool Partition Wizard diye bir program var bu disk işleri için işe yarıyor bende Professional Edition var, belki senin de işine yarar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı