Çözüldü Format sonrası ekran kartı sürücüsü kendiliğinden tekrar yükleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DefKot

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayara format atım Windows kendi kendine saçma sapan bir ekran kartı sürücüsü kurmuş. DDU ile sildim tekrar kurdu tekrar sildim tekrar kurdu. Biraz sonra bilgisayarı yumruklayacağım. Acaba tekrar interneti kesip format atsam sorun düzelir mi?

Bilgisayara format atım Windows kendi kendine saçma sapan bir ekran kartı sürücüsü kurmuş. DDU ile sildim tekrar kurdu tekrar sildim tekrar kurdu. Biraz sonra bilgisayarı yumruklayacağım. Acaba tekrar interneti kesip format atsam sorun düzelir mi?
Sürücüsünü indir kur eskisini zaten kaldırıyor.

Silmene gerek yok. Ekran kartı NVIDIA ise uygulamasını kurup güncelle.

Çaresi olabilir hocam. Windows + R yapın ve gelen ekrana services.msc yazın. Hizmetler menüsünde Windows Update'i bulun ve başlangıç türünü elle yapın. Bu ayar ile güncelleme gelir fakat size sorar. Otomatik olarak yapmaz.

O zaman seçeneği devre dışı yapıp deneyebilirsiniz.

Çözüm
O zaman seçeneği devre dışı yapıp deneyebilirsiniz.

Çözdüm sorunu

Hizmetlerden Windows Update devre dışı bırakıyoruz.

DDU ile temizliyoruz ekran kartı sürücüsünü.

İstediğimiz ekran kartı sürücüsünü kuruyoruz.

Yeniden başlatıyoruz bilgisayarı.

Hizmetlerden tekrar Windows Update'yi "elle" seçeneği ile aktif hale getiriyoruz.

Bunu her ekran kartı sürücü güncellemesinde yapmamız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Dediğim gibi bazen tamamen devre dışı bırakmak gerekiyor. Normal olarak elle kalsın. Ben de öyle kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı