Format sonrası FPS düzeldi ama bir süre sonra yine düştü

Ziya Uysal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 3200MHZ CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 500GB M2
Ekran kartı
RTX 3050
Anakart
BİOSTAR H510M/E
İşlemci
İ5 11400F
Başlıkta da belirttiğim gibi.
Format attıktan sonra FPS değerlerim düzelmişti.
Ertesi gün aynı oyuna tekrar girdim ve aldığım FPS 300+ iken 130'lara düşmeye başladı.

Windows güncellemelerine baktınız mı? Bu sürede hangi güncellemeler yapıldıysa kaldırın.

Sistem, güncellemelerden sonra kendini normal veya düşük moda almasın, veya ekran kartını dahil etmiyor olmasın, dahili kart var mı tam bilmiyorum ama. Güç ayarlarınızı tam performans yapın ve oynadığınız oyun için 3050 ekran kartını atayın eğer öyle biryazılımı varsa sistemin.

Sistem, güncellemelerden sonra kendini normal veya düşük moda almasın, veya ekran kartını dahil etmiyor olmasın, dahili kart var mı tam bilmiyorum ama. Güç ayarlarınızı tam performans yapın ve oynadığınız oyun için 3050 ekran kartını atayın eğer öyle biryazılımı varsa sistemin.
İşlemcinin dahili ekran kartı yok ve maksimum performans seçili

Birde masaüstünde ellemeden bıraktım ve işlemci soğutucumun yüksek ses ile çalıştığını fark edip direk ctrl + shift + esc bastım ve görev yöneticisi ilk açıldığında %100 kullanım vardı görev yöneticisini açtıktan bir süre sonra düştü

İşlemcinin dahili ekran kartı yok ve maksimum performans seçili

Birde masaüstünde ellemeden bıraktım ve işlemci soğutucumun yüksek ses ile çalıştığını fark edip direk ctrl + shift + esc bastım ve görev yöneticisi ilk açıldığında %100 kullanım vardı görev yöneticisini açtıktan bir süre sonra düştü
Bu dediğiniz, mining virüsü de olabilir tam bilmiyorum ama. Boşta öyle çalışıyor ise? Virüs taraması yapmanızda fayda var, formattan sonra FPS yuksek daha sonra düşüyor demişsiniz, acaba kurduğunuz bir uygulama veya flaş bellek türevi bir şey buna sebep olabilir mi? Her formattan sonra yaptığınız şeylere dikkat edin, sorun onlardan birinde olabilir çünkü formattan sonra temiz iken PC, FPS yüksek iken sonradan düşüyor demişsin. Bir bak ve dikkat et derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı