Format Sonrası Harddiskte Current Pending Sector Bulunması

Helalol

Hectopat
Bilgisayarımın anakart ve işlemcisini değiştirdiğimden format attım. Format sonrası HD Tune Pro açtım. Test yaparken Current Pending sector gördüm 3 tane ve warning vardı. Sonrasında CHDSK /SpotFix yaptım ve sorun düzelmedi. Sonrasında yeniden başlattım ve hata gitmişti. Oyunlar takılıyor bu arada GTA San Andreas olsa bile takılıyor bu neden oluyor HDD'den mi yoksa başka bir şeyden mi sizce?

• GTX 1050
  • R5 2600 OC
  • 1TB 7200
  • 8GB

Bilgisayarımın anakart ve işlemcisini değiştirdiğimden format attım. Format sonrası HD Tune Pro açtım. Test yaparken Current Pending sector gördüm 3 tane ve warning vardı. Sonrasında CHDSK /SpotFix yaptım ve sorun düzelmedi. Sonrasında yeniden başlattım ve hata gitmişti. Oyunlar takılıyor bu arada GTA San Andreas olsa bile takılıyor bu neden oluyor HDD'den mi yoksa başka bir şeyden mi sizce?

• GTX 1050
  • R5 2600 OC
  • 1TB 7200
  • 8GB
Harddisk ön yükleme alanını biraz büyük seçip sonrasında gereksiz bırakıyor harddiskin çipi neden olabilir. Yada işletim ssteminden gelen taleplerde bi tutarsızlık fasa fiso zart zurt çok derin bir olay değil. Eğer diskinde bir sorun yaşıyorsan bu sorunun kaynağı değil , sonucu olabilir en fazla.

Herşeyin güncel ise, temiz format atmana rağmen böyle ise ve her oyunda drop varsa. Büyük ihtimal sorun klasik HDD. Deneme imkanım varsa bir SSD alınız. Şimdiki HDD nizide depolama olarak kullanırsınız.
Peki oyunlarda drop olmasının sorunu nedir sizce? Çok ama çok takılma yaşıyorum.

Çünkü işlemcimi değiştirdim olmadı. Ekran kartını değiştirdim olmadı. PSU değiştirdim olmadı. Sadece RAM ve HDD kaldı değiştirmediğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı