Format sonrası internete bağlanamama

luckt

Femtopat
Öncelikle merhaba, tanıdığımın HP markalı dizüstü bilgisayarı var. Windows 7 bilgisayarına virüsten dolayı format attırıyor ama Windows 10 yükletiyor ancak kasmaya başlayınca tekrar Windows 7 yükletiyor ama internete hiçbir şekilde bağlanamıyor. Bana söylediğinde getirmesini istedim. Bilgisayarı getirdi açtım ve sağ alt kısımda bulunan ağ bağlantı kısmına tıkladım ve bağdaştırıcı ayarları değiştirin kısmına ulaştım fakat Bluetooth dışında hiçbir ağ bağlantısı yok. Ne Wi-Fi ne de Ethernet. Aygıt yöneticisinde bu aygıtlar sarı ünlem işaretli şekilde gözüküyor internete hiçbir şekilde bağlanamadığım için güncelleştiremiyorum, çözümü nedir?

20210104_233612.jpg

Dosya Ekleri

• 20210104_233612.jpg
    20210104_233612.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın marka modelini aratıp driverlarını indirip kurmayı denediniz mi? Win 8 ve 10'da bu problem yok çünkü Win Update tüm eksik driverları kendi bulup kuruyor

Hocam gerekli sürücüyü telefonunuza indirin sonra kablo ile bilgisayarı telefona bağlayarak sürücüyü güncellemeyi deneyin belki olur denemekte fayda var.

Driverı intelden buldum yüklemeyi denedim maalesef kabul etmedi "Cannot install drivers. No Intel(R) Adapters are present in this computer." Uyarısıyla karşılaştım

Hangi ağ bağdaştırıcısına sahipsiniz.
Başka driver ararken realtek'in ethernet driverını buldum denemek istedim ve yükledim işe yaradı ağ bağdaştırıcısı kısmında ethernet çıktı ve modeme bağladım şimdi driverpack programı ile hem ağ driverlarını hem güncel olmayan driverları yükledim herkese teşekkür ederim sorunum çözüldü hayırlı günler

Geri
Yukarı