Format sonrası kurulması gereken sürücüler hangileridir?

Vezirxtr

Hectopat
Selamlar, başlıkta görüldüğü gibi. Format sonrasında elimle manuel olarak hepsini kurmak istiyorum 3. Parti program kullanmadan neler kurulması gerekiyor? Ayrıca format atarken BIOS'u kurcalamama gerek var mı? Daha önceden hiç atmadım açıkçası.

3. Parti uygulama kullanmadan demişsiniz fakat kendim kullanmış olduğum, size de tavsiye edebileceğim IObit Driver Booster programını öneririm. Donanımınız için gerekli olan tüm driverları bulur ve en son sürümlerini yükler. İstediğiniz donanımı siz seçebiliyorsunuz.

Temiz kurulum için Boot menüsünü açman gerekiyor. Bağlantıda her şey detaylı bir şekilde anlatılıyor.
Temiz kurulumdan sonra tüm Windows Update güncelleştirmelerini tamamlayın.
Ondan sonra Chipset, Ekran kartı, Ses, Ağ gibi sürücüleri kur.

Driver Booster bence güzel bir program ancak ben tavsiye etmiyorum. Galiba orijinal olmayan sürücüleri de yüklüyor. Malesef güvenemiyorum. Ben orijinal olmayan bir sürücü istemiyorum. En iyisi el ile en güncel sürüm sürücüleri orijinal internet sitesinden indirip yüklemek ya da kurmak. Orijinal olmayan sürücü istiyorsanız siz bilirsiniz.

Selamlar, başlıkta görüldüğü gibi. Format sonrasında elimle manuel olarak hepsini kurmak istiyorum 3. Parti program kullanmadan neler kurulması gerekiyor? Ayrıca format atarken BIOS'u kurcalamama gerek var mı? Daha önceden hiç atmadım açıkçası.
Windows 10 kuracaksan formattan sonra sürücüleri update ile yükleyebilirsin farklı bir programa ihtiyaç yok.
Ekran kartını yükle, diğerlerini Windows kendisi yüklüyor.
Ekran kartını da yüklemiyor mu?

Son düzenleme:
Bu format atarken BIOS'un MHZ'lerini kurcalamadan direk UEFI üzerinden kurulumu yapabiliyorum değil mi ? Zorunlu değil yani MHZ OC olaylarına bakmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı