Format Sonrası Performans Düşüşü

yusufbalxx

Centipat
Merhabalar daha bilgisayar 3 aylık önceden hiçbir şey yoktu virüs girmedi hiç harici diskim bozulunca oyunlarımı artık 256 GB'lik m2 SSD'ye yüklemek zorunda kalacaktım bende disk temizlensin gereksiz şeyler olmasın diye format attım ama sisteme (laptop) biliyorum oyuncu laptopu değil ama Opera'ya girince bile donuyor CS:GO'da ani droplar yiyorum 3FPS'e düşüyor 5 saniyelik ne yapmalıyım?

Merhabalar daha bilgisayar 3 aylık önceden hiçbir şey yoktu virüs girmedi hiç harici diskim bozulunca oyunlarımı artık 256 GB'lik m2 SSD'ye yüklemek zorunda kalacaktım bende disk temizlensin gereksiz şeyler olmasın diye format attım ama sisteme (laptop) biliyorum oyuncu laptopu değil ama Opera'ya girince bile donuyor CS:GO'da ani droplar yiyorum 3FPS'e düşüyor 5 saniyelik ne yapmalıyım?
Sürücü yazılımları kurmamış olabilir misiniz? Ayrıca Windows 10 güncellemelerinin hepsini tamamlamasını bekleyin. Yeni kurulmuş sistemde arka planda güncelleme kurulumu yapıyor olabilir.

Dizüstü bilgisayarlarda 2 adet grafik birimi bulunur bir tanesi harici bir tanesi işlemciye entegre olmak üzere. Siz oyuna girince harici grafik işleyici genellikle kendiliğinden devreye girer. Format attıktan sonra ayarlarınız da sıfırlandığı için otomatik devreye girmiyor olabilir. Tarayıcıyı veya oyunu açarken sağ tıklayıp "Yüksek Performanslı Grafik İşlemciyle Çalıştır" seçeneğine tıklayıp bir de öyle dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı