Format sonrası sistem SSD ve HDD'yi görmüyor

Hudzell

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Öncelikle, sistemimde 1 adet M.2 SSD, 1 adet SATA SSD ve 1 adet HDD bulunmakta.
Cihazı garantiye göndermeden önce Windows 11 kuruluydu sonrasında bir sebepten dolayı format atmam gerekti ve Windows 10 kurdum.
Yani cihazı Windows 10 kurulu bir şekilde gönderdim. Bu arada Windows'u her zaman SATA SSD'me kuruyorum.

Cihazımı birkaç gün önce garantiye göndermiştim. Format edip ve BIOS güncelleyip bana bugün geri teslim ettiler.
Baktım ki Windows'u M.2 SSD'ye kurmuşlar. Disk yönetiminde ne SSD gözüküyor ne HDD.
Sonra BIOS'tan kontrol edeyim dedim. Bağlantılarda SSD veya HDD'ye dair hiçbir şey gözükmüyor.

Dönüştürücüyle sırasıyla ikisini de takıp test ettim. İkisi de çalışı vaziyette ancak sisteme takınca gözükmüyor.
Bu sorunun Windows'un TPM 2.0 özelliğiyle bir alakası var mıdır? Çünkü benim aklıma başka bir sebep gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
TPM ile alakalı olduğunu sanmıyorum sonuçta TPM güvenlik protokolü. Diskpart ile kontrol edebilir misiniz diskler gözükecek mi?

Kasanın fotoğrafını atabilir misiniz yanlış takma ihtimaliniz mi var mı kabloları?
Hocam fotoğraf atmakla uğraşmak istemiyorum. Yanlış anlamayın.
Sadece daha önce de çıkar tak yaptım böyle bir şey olmadı. Ki bu sorun ssd ve hdd kasaya bağlıyken servisten gelince oluşan bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı