Format sonrası SSD bölümleri

Madsonik55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben ilk defa format attım. Disk bölme kısmında olan diskleri silmedim, sanırım silmem gerekiyormuş. SSD'yi bölüp devam ettim.
Windows kurarken bana "diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil" hatası verdi. Link'ten bakarak devam ettim. Windows kuruldu, bilgisayarıma girdiğimde SSD'nin yarısının kullanılmadığını gördüm ve ayarlardan kalan bölümü "E" diski olarak ayarladım. Sanırım D diskinde sistemle ilgili bir şey var. Bu şekilde kullanım herhangi bir sorun teşkil eder mi? Şimdiden teşekkürler.

1.png

2.png

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar fazla bölüme ihtiyacınız var mı?

Yani bilgisayarım kısmında C D ve E gözüküyor. Diğer kısımlar gözükmüyor ve sanırım sistemle ilgili. Yani şuanlık benim için sıkıntı yok. C ve E kısımları benim için yeterli. Sorum D diskinin bu şekilde olmasından dolayı herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Çünkü ilk fotoğrafta Temel Veri Bölümü olarak gözüküyor, içinde de 3.fotoğraftaki dosyalar bulunmakta. Tekrar format atmakla uğraşmak istemiyorum, bir kaç güne orijinal key de gelicek Windows10 için. Kullanımda bir sorun oluşturur mu onu merak ediyorum.

Disk D' deki dosyalar sistem dosyası gibi görünüyor ancak sistem bölümleri bilgisayar penceresinde genelde gözükmez. Pek temiz bir kurulum olmamış ama bir sorun yoksa kullanın. Sorun olursa, sitenin Windows 10 Kurulum rehberiyle düzgün bir kurulum yapın.

Ekran Görüntüsü (5).pngEkran Görüntüsü (6).png

Mesela benim böyle. C diskinin yanında iki sistem bölümü var. Muhtemelen kurulum esnasında hata yaptınız. Eğer temiz kurulum yapmak isterseniz, kurulum ekranındayken tüm bölümleri teker teker SİL seçeneğiyle silin, sonra YENİ seçeneğiyle bölüm oluşturun. Sistemin kurulacağı bölümün yanında iki bölüm daha oluşur muhtemelen. Onlara dokunmadan BİRİNCİL adlı bölüme kurulumu yaparsınız. Eğer SSD yi bölümlendirmek isterseniz kurulum bittikten sonra Disk Yönetiminden C birimini küçült dersiniz, sonra ayrılmamış alan olarak kalan bölümü Yeni Birim diyerek D diskini de oluşturabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı