Format sonrası Windows.old silinmedi

meola147

Kilopat
Format atarken her şeyi sil temiz kurulum yap seçeneğini işaretlemiştim. Bir baktım format bitince hala eski depolama Windows.old üzerinde hepsi duruyor. Windows arama yerine disk temizleme yazıp bu klasörü ve önceki bilgisayardaki kalıntıları sildim ama içime kurt düştü. Eski bilgisayardan bir şeyler kalmamıştır değil mi? %100 eminim format atarken tamamen sil seçeneğini işaretledim.

Disk temizleme içinde sistem dosyalarını temizle seçeneğinden sildiyseniz zaten silinmiştir. Zaten o dosya yedekleme amacı için var yedekleme yapmadıkça aktif olmaz.

Temiz kurulum bildiğim kadarıyla. ISO dosyasını USB'ye yazdırıp kurmakla oluyor. O esnada Windows kurulu diski biçimlendirdiğinizde .old dosyası tamamen siliniyor.
Benim bildiğim hep buydu. Windows 10 USB atılır kurulur. Kendi elimle sildim Windows.old dosyasını umarım temiz kurulum yapmışımdır.

Önceki sistemde ne vardı da endişelendin anlamadım.
Windows.old silindiyse tamamdır. Endişe etmeye gerek yok.
Hocam kendi elimle sildim ondan endişelendim. Virüs vardı eski bilgisayarda. Aynı zamanda virüsü boşversek bile tertemiz olmasını istiyorum ondan.

Media creation tool ile yaptin herhalde.😅
Hocam korkutmayın beni yanlış bir şey yapmadım diye biliyorum. :D Usb ile atmıştım formatı.

Disk temizleme içinde sistem dosyalarını temizle seçeneğinden sildiyseniz zaten silinmiştir. Zaten o dosya yedekleme amacı için var yedekleme yapmadıkça aktif olmaz.
Format benim bildiğim kadarıyla tamamen siler her şeyi sorgusuz sualsiz diye düşünmüştüm. Dedim formata rağmen böyleyse acaba yanlışlık mı yaptım diye. Windows tertemiz kuruldu sanırım. Kendim sildim Windows.old dosyasını.

Benim bildiğim hep buydu. Windows 10 USB atılır kurulur. Kendi elimle sildim Windows.old dosyasını umarım temiz kurulum yapmışımdır.

Hocam kendi elimle sildim ondan endişelendim. Virüs vardı eski bilgisayarda. Aynı zamanda virüsü boşversek bile tertemiz olmasını istiyorum ondan.

Hocam korkutmayın beni yanlış bir şey yapmadım diye biliyorum. :D Usb ile atmıştım formatı.

Format benim bildiğim kadarıyla tamamen siler her şeyi sorgusuz sualsiz diye düşünmüştüm. Dedim formata rağmen böyleyse acaba yanlışlık mı yaptım diye. Windows tertemiz kuruldu sanırım. Kendim sildim Windows.old dosyasını.
Bazen Windows.old dosyası içi boş bile olsa orda durabiliyor.

Bende yeni aldığım SSD boş iken Windows kurdum ve HDD'den eski diski biçimlendirdim. Bende de Windows old dosyası vardı. Sonradan disk temizleme ile kolayca siliniyor bir sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı