Format sonrasında hangi yazılımlar kurulmalı?

yağızzzzzzzz

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam.
Bugün yeni toplama bilgisayarım geldi. Ekran kartını taktım, sürücülerini güncelleştirdim, RAM'lerini ayarladım, gerekli yazılımları kurdum Microsoft Visual, DirectX falan. Artık bir Hogwarts oynayayım dedim. DLL hatası aldım. İnternetten DLL dosyalarını indirdim, kendim attım 0xc000007b hatası aldım. Bunun üzerine Process Monitor ile hataları ayıkladım, işin içinden çıkamaz oldum. Bir sorun bitiyor diğeri başlıyor. Bütün dosyaların içinde kaos yarattığım için artık format kaçınılmaz oldu. Geldik asıl soruma, format attıktan sonra hangi yazılımları indirmeliyim? Yine DLL hatası alırsam ne yapmam gerek?
Not: Microsoft'un yardım forumlarında yer alan CMD komutlarını yaptım bir şey değişmedi.

DLL hatası için internetten dosya indirip atma. Direk bunu yükle:

Hala hata ararsan kurarken install yerine repair seçeneği varsa onu seç.

DLL hatası için internetten dosya indirip atma. Direk bunu yükle:

Hala hata ararsan kurarken install yerine repair seçeneği varsa onu seç.

Teşekkürler.

İstediğiniz programları seçerek tek setup ile yükleyebilirsiniz.

Bu da işimi çok kolaylaştırır teşekkürler.

Steam vb. üzerinden oyun oynuyorsan zaten gerekli dosyaları kuruyorlar. Aynı şekilde kendine ait başlatıcısı(launcher) olan oyunlar da gerekli paketleri kuruyor. Ayrıca bu paketleri bağlantıdan kurabilirsin.

İlk olarak güvenliğin için antivirüs yazılımı satın al. Defender hem performansı kötü etkiliyor hem de yetersiz. Kaspersky veya Norton'un standart sürümleri yeterlidir. İlk tercihin Kaspersky olsun.

Chrome kullandığını varsayarak ayar ve uzantı öneri konusunu bırakıyorum. Başka bir tarayıcı kullanıyorsan belirtirsen onun için de gerekli konuyu eklerim.

Aşağıdaki yazılımları yüklemenizi öneririm. Elbet bir şey için lazım oluyor. Olabildiğince açık kaynak, basit ve düzenli güncelleme alan uygulamaları seçiyorum.

7-ZIP

Spotify, Discord, Steam gibi şeyler senin kullanımına kalmış.

Aşağıdaki yazılımlar yüklemeseniz de olur. Ama göz atmanızı öneririm. Hepsinin faydalı olduğu yerler var. Özellikle Windows'un fotoğraflar, müzik çalar ve not defteri için olan alternatiflerini ilk üç sıraya koydum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı