Format Sonrasında Hesaplardan Virüs Bulaşır Mı?

Numbness

Kilopat
Geçen ay bilgisayarımda zararlı olduğundan şüphelenip format atmıştım. Ama daha sonra aklıma bir soru takıldı: Daha önceden giriş yaptığım hesaplar (Microsoft, Netflix, Twitter vs.) ile format attıktan sonra giriş yapsam virüs bulaşma riski var mı?

Kaspersky kullanıyorum ama yetmeyeceğini, bazı virüsleri aşamayacağını düşünüyorum. Elimden geldiği kadar da tedbirli bir kullanıcı olmaya çalışıyorum. Soru basit: Format attıktan sonra bu ve bunun gibi hesaplar ile girişimi yapsam virüs bulaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen ay bilgisayarımda zararlı olduğundan şüphelenip format atmıştım. Ama daha sonra aklıma bir soru takıldı: Daha önceden giriş yaptığım hesaplar (Microsoft, Netflix, Twitter vs.) ile format attıktan sonra giriş yapsam virüs bulaşma riski var mı?

Kaspersky kullanıyorum ama yetmeyeceğini, bazı virüsleri aşamayacağını düşünüyorum. Elimden geldiği kadar da tedbirli bir kullanıcı olmaya çalışıyorum. Soru basit: Format attıktan sonra bu ve bunun gibi hesaplar ile girişimi yapsam virüs bulaşır mı?

Virüslü/şüpheli e-postaları açmadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Kaspersky kaliteli bir programdır. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. (Kaspersky Internet Security kullanıyorum)

Bilgisayarınızdaki olası trojanlar tamamen silinmiştir. İnternetten çektiğiniz verilerin güvenli olduğundan emin olun, başka bir önleme gerek yok. En iyi antivirüs bilinçli kullanıcı olmak :)

MS hesabı ile önceden zararlı bir uygulama edindi ve MS bunu daha tanımadıysa senkron ile tekrar bulaşabilir. Chrome senkron ile zararlı bir eklenti yükleyip AV olmadan eşleştirmeyi yaparsan tekrar bulaşmış olur. Bilmediğiniz konularda emin olarak yorum yapmayın :) Emin değilseniz ben böyle biliyorum diye ekleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı