Çözüldü Formattan sonra ekran çözünürlüğü düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

suleymandy

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar ve iyi forumlar, kardeşimin bilgisayara format attırdık daha sonra bilgisayar ilk geldiğinde 1366x980MI öyle bir şeydi. Formattan sonra 1024x720 hatırlamıyorum tam öyle bir şeye düşmüş nedeni ne olabilir? Tüm sürücüler güncel.

Görüntü bağdaştırıcıları;
AMD Radeon Mobility HD 5000 (devre dışı)
Intel HD Graphics (etkin)

Çözüm
Adsız.png

Devre dışı gözüküyorsa bende devre dışı bırak yazan yerde etkinleştir yazması lazım.

Bu sorun bende olsaydı en son yapacağım iş cihazı kaldırıp görüntü bağdaştırıcılarından donanım değişikliğini tara diyerek sürücüyü tekrar güncellerdim.
Hayır hocam, intelide güncelledim, AMD'yi de güncelledim hâlâ devam ediyor. Zaten güncelleme yaptığımdada en güncel sürümdesiniz diyor.

Hocam formattan gelince devre dışıydı, sadece Intel çalışıyor AMD devre dışı.

Driverboosterdan dene.

Sadece ekran kartını güncelle.

Ekran kartlarının hepsi güncel zaten, aygıt yöneticisine girip sağ tıklayıp güncelle dediğimde bile en güncel sürümdesiniz diyor.
Intel ve AMD sürücüleri kurmayı denediniz mi? Neden harici ekran kartınızı devre dışı bırakıyorsunuz?

Hocam AMD'yi etkinleştirsem sorun çözülür mü çünkü bilgisayar ilk geldiğinde AMD ekran kartı çalışıyordu ve ekranı HD bir şekilde gösteriyordu?

Ekran kartlarının hepsi güncel zaten, aygıt yöneticisine girip sağ tıklayıp güncelle dediğimde bile en güncel sürümdesiniz diyor.

Windows her sürücünün güncelini bulmaz. Driverboosterin Free sürümünü indir sadece AMD ekran kartının sürücüsünü indir kur.

Eğer yine olmazsa AMD'nin kontrol servisinden aktif etmeye çalışalım.

Windows her sürücünün güncelini bulmaz. Driverboosterin Free sürümünü indir sadece AMD ekran kartının sürücüsünü indir kur.

Eğer yine olmazsa AMD'nin kontrol servisinden aktif etmeye çalışalım.

DriverBooster asla kullanmak istemiyorum, kendi bilgisayarımda kullandığımda VIDEO TDR FAILURE hatasını vermişti, formata götürdüğümüzde ekran kartını silmişti sağolsun güncellemek yerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı