Çözüldü Formattan sonra FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eymnztrk

Centipat
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
5
Çözümler
1
Merhabalar önceden şunları belirteyim sonra konuma gireceğim. Bir çok forumda bu sorunu yaşayanları gördüm onların bazılarının benimle alakası yok bazıları var, ama yetersiz bilgi var veya yaptıklarım olmadı, bir sürü yazılım denedim format attım hiçbiri fayda etmedi.
Evet. Benim bazı şeylerden dolayı bilgisayara format atmam gerekti attım sıkıntsız, yazılımlar hızlı açılıyor her şey iyi ama oyunlara girince LOL'de aldığım FPS 01-08 arası yani berbat. Oyunla ilgilidir dedim DotA'ya geçtim onda da 09'u gördüm bir şaşırdım CS:GO dememe gerek yok 10 FPS ama ben LOL'ü en yüksek ayarlarda 120 FPS'de DotA'yı 90 FPS'de CS:GO'yu 100 FPS'de oynayabiliyordum, konularda Driver Booster'dan dolayıdır, eksik driverden dolayıdır yok Intel'i görüyordur falan yazmışlar Driver Booster kullanmadım bu sefer ve gene aynı, NVIDIA'ya ayarlı her şey ve gene aynı.
Kullandığım işletim sistemi Windows 10.
 
Çözüm

Intel Core i5-8250u 8 GB RAM GeForce 940MX.

:D çözememişiz bir an 20'ye yükseldi sonra düştü oda NVIDIA denetim masasından oyunu seçip ayarladığımda oldu da gene 02-03 FPS ekran görüntüsü alıp atayım dicem oyunda SS alınca siyah ekran çekiyor sadece? Bir de oyunu silip tekrar kurdum oyunla da ilgisi yok.
Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home geçince düzeldi ne alakaysa. Her iki sistemide kurdum :/

RuL1n92

Yoctopat
Katılım
3 Temmuz 2022
Mesajlar
1
1 haftadır uğraşıyorum sonunda çözdüm. Sizde yaşamayın diye kendimde nasıl çözdüğümü anlatayım. 1-ilk önce Google'dan NVIDIA ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. 2-(en önemli iki noktadan biri)Aygıt Yöneticisi'nden iki ekran kartınızıda aktif edin. 3-sonra Windows updatelerinizi yapın. 4-en son olarak diskleri birleştirip yereldisk C ye sağ tık yapıp özellikleri açın, araçlara girin, en iyi duruma getire basın, açılan sekmede önce en iyi duruma getir deyin bu işlem bayağı sürer bende 3 saat sürdü sonra aynı sekmeden ayarları değiştir deyin zamanlanmış en iyi durumu getiri kapatın.
Ve ek olarak bu videodakini yapın.


Yabancı forumlardan baktım ve sorunun illa ekran kartında olmayabileceğini anladım ve diskimden şüphelendim şüphem doğruymuş bu adımlar sonunda Valorant'ta 10FPS falan alırken yine +100 FPS alabiliyorum umarım yardımcı olmuşumdur lütfen bütün adımları uygulayın.
 
Yukarı