Çözüldü Formattan Sonra Steam Kütüphane Oyunları Tekrardan Yükle Demesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bilgisayarıma format attım fakat sadece C'ye attım. Steam oyunlarım E'de duruyor fakat formattan sonra CS:GO oynayayım dedim, Steam'ı kurdum, kütüphaneye baktığımda oyunları yükle diyordu. Bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar E'de duruyor ve Steam'da C'ye yüklenmişse programı silip E'ye kurmayı deneyin.

Ama oyunların yedeği E'de duruyorsa ;
Steam ı açıp sağ üst sekmeden "Steam / Steam Oyunlarını Yedekle ve Geri yükle / Yedekten Geri Yükle" seçeneğini seçip oyunların kurulu olduğu yerleri seçmeyi deneyin

Oyunlar E'de duruyor ve Steam'da C'ye yüklenmişse programı silip E'ye kurmayı deneyin.

Ama oyunların yedeği E'de duruyorsa ;
Steam ı açıp sağ üst sekmeden "Steam / Steam Oyunlarını Yedekle ve Geri yükle / Yedekten Geri Yükle" seçeneğini seçip oyunların kurulu olduğu yerleri seçmeyi deneyin
Bulunan program yedekleri: Hiç diyor başka ne yapabilirim?

Merhaba Buğra;

Oyunlarının olduğu diski Steam'a tanıtacaksın ve orayı kendine kütüphane seçecek. Bunun için sırasıyla;
  1. Steam'ı açın.
  2. Ayarlar.
    upload_2017-11-30_22-2-42.png
  3. İndirmeler ve ardından ''Kütüphane Klasörleri'' komutuna girin.
    upload_2017-11-30_22-4-21.png
  4. Sonra buradan çıkan pencerede ''E'' bölümünü seçeceksin (seçmek için sol altta ''Kütüphane Klasörü Seç'' [E klasörünü seç]) ben örnek olsun diye D klasörünü seçtim.
    upload_2017-11-30_22-6-49.png
  5. Ardından resminde de görüleceği gibi C (sende E) klasöründe 245 GB'lık oyun dosyaları var Steam bunları otomatikman tarayacak ve senin E bölümündeki oyunlarını indirmiş gözükecek.
  6. Varsayılanı sen E yapacaksın.
  7. Ardından bende ''D'' bölümünde oyun olmadığı için 0 gözüküyor sende oyun miktarını verecek.

Merhaba Buğra;

Oyunlarının olduğu diski Steam'a tanıtacaksın ve orayı kendine kütüphane seçecek. Bunun için sırasıyla;
  1. Steam'ı açın.
  2. Ayarlar.
  4. Sonra buradan çıkan pencerede ''E'' bölümünü seçeceksin (seçmek için sol altta ''Kütüphane Klasörü Seç'' [E klasörünü seç]) ben örnek olsun diye D klasörünü seçtim.
  5. Ardından resminde de görüleceği gibi C (sende E) klasöründe 245 GB'lık oyun dosyaları var Steam bunları otomatikman tarayacak ve senin E bölümündeki oyunlarını indirmiş gözükecek.
  7. Ardından bende ''D'' bölümünde oyun olmadığı için 0 gözüküyor sende oyun miktarını verecek.
Sizin dediğinizi deneyeceğim fakat şu sorunla karşılaştım "Bu diskte zaten Steam kütüphanesi var" dedi bu yüzden Steam'ı kaldırıp D'ye yükleyeceğim ve dediğinizi tekrar yapacağım.

Oyunları direk steam'ın dosyalarinin icinden kopyaladıysan olmuyor diye biliyorum. Steamin içinden yedekleyecegin oyunu secip, yedekleyecegi yeri secince o diskler halinde dosya olusturuyor. Ve format attiktan sonra steame girip yedeklemeyi geri yukle yapip bu klasoru secince ordan yüklüyor diye biliyorum. Bende cs:go yu kopyala yapistir ile D diskine atmistim ama bir turlu steam e bağlayamamıştım.

İsterseniz TeamViewer ile bağlanıp bakayım. Basit bir şeye benziyor. Ancak anlatılması zor. :) Eğer olmaz ise dediğiniz gibi ''D'' diskine yüklersiniz.

Maalesef olmuyor en iyisi yeniden yüklemek R6'yı ayın 1'inde nasıl indiriceksek.

Beyler sorun çözüldü yapmamız gereken tek şey eski kütüphaneniz hangi klasörse Steam'de onu seçip o klasöre oyununuzu tekrar yüklemeye başlıyorsunuz. Orada Origin'de de yaptığı gibi dosyaları doğruluyor ve oyun kurulu hale geliyor .

Merhaba Buğra;

1. Steam'ı açın.
  2. Ayarlar.
Adamsın sen, hortlattım ama işime yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı