Formattan sonra ürün anahtarı girmediğim halde Windows etkin gözüküyor

Mnskkk

Femtopat
İnternet üzerinden aldığım ve orijinal olduğunu düşündüğüm Windows 10 Pro ürün anahtarını(Retail) uzun süre kullandıktan sonra korsan olduğunu ve bilgisayarıma KMSpico adlı bir virüs bulaştırdığını öğrendim. İlk önce Malwarebytes ile taradım, bazı dosyalarını sildim ama içim rahatlamadı ve format atıp temiz kurulum yapmak istedim. Formattan sonra Windows kurulum ekranında ürün anahtarı girmemiş olmama rağmen Windows etkinleştirme bölümünde "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" yazıyor. USB belleği taktıktan sonra format atmak için BIOS'a girememiştim, BIOS'a girmek için gereken tuşa tıkladığımda direkt Windows kurulum ekranı gelmişti. Bundan dolayı olabilir mi acaba? Bir şeyleri eksik yapmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta işleniyor. Sanıyorum bu yüzden etkinleştirilmiş gözükmekte.
KMSpico tarzı windows lisanslama programlarını kullanmayın!
OEM keyler 20-30 TL ye satılıyor. KMSpico adlı geçen bütün yazılımlar virüs içeriklidir.

Artı -1 Eksi
OEM Key anakarta işli bir Key olmalı.

Anakarta işleniyor. Sanıyorum bu yüzden etkinleştirilmiş gözükmekte.
KMSpico tarzı Windows lisanslama programlarını kullanmayın!
OEM Key'ler 20-30 TL'ye satılıyor. KMSpico adlı geçen bütün yazılımlar virüs içeriklidir.

KMS olamaz hocam sıfırladıktan sonra silineceği için lisanslama yapamaz. Dediğiniz gibi o fiyata OEM Key almak mantıklı.

Artı -1 Eksi
Sadece ürün anahtarını girmekle virüs bulaşmaz KMS ile aktivasyon da yapmış olmanız lazım. Girdiğiniz key orjinalse zaten KMS kullanmanıza gerek olmaması lazım. Formattan sonra da kullanmaya devam edebiliyorsanız bir sorun yok demektir. İleride geçersiz key derse yeni bir key alıp devam edersiniz.

Sadece ürün anahtarını girmekle virüs bulaşmaz KMS ile aktivasyon da yapmış olmanız lazım. Girdiğiniz key orjinalse zaten KMS kullanmanıza gerek olmaması lazım. Formattan sonra da kullanmaya devam edebiliyorsanız bir sorun yok demektir. İleride geçersiz key derse yeni bir key alıp devam edersiniz.
Evet, sadece ürün anahtarı girmiştim. Windows antivirüs güncellemelerini alamıyordum ve Windows update kısmında "bazı ayarlar kuruluşunuz tarafıdan yönetilir" yazdığı için ürün anahtarımın korsan olduğunu düşündüm. Ayrıca virüs taraması yapınca KMspico ile alakalı dosyalar buldum.

Temiz kurulum ile gider o dosyalar. Siz bir daha aktif etmeye kalkışmayın yeter. Bu arada Microsoft Office lisanslama da KMSpico ile oluyor belirtmek isterim.

Geri
Yukarı