Formula 1 hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

ZalimAga27

Decapat
Yer
Samanyolu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
F1 sevdam Türkiye GP ile başladı. Ve ondan sonra bol bol araştırma yapmaya ve sonraki yarışları izlemeye başladım. Sürekli daha çok şey öğreniyorum. Ve daha fazla da öğrenmek istiyorum. Mesela bir arkadaşım bir F1 takımının 2018 de yaptığı yarışdaki kazaya kadar hatırladığına tanık oldum. Var olan ve var olmuş bilgileri öğrenmek istiyorum. Takımlar, pilotlar, pit, arkasındaki kişiler ve dahası. Bunları nasıl öğrenebilirim?

F1 sevdam Türkiye GP ile başladı. Ve ondan sonra bol bol araştırma yapmaya ve sonraki yarışları izlemeye başladım. Sürekli daha çok şey öğreniyorum. Ve daha fazla da öğrenmek istiyorum. Mesela bir arkadaşım bir F1 takımının 2018 de yaptığı yarışdaki kazaya kadar hatırladığına tanık oldum. Var olan ve var olmuş bilgileri öğrenmek istiyorum. Takımlar, pilotlar, pit, arkasındaki kişiler ve dahası. Bunları nasıl öğrenebilirim?

Netflix'deki Drive to survive ı izleyebilrisin.

Reklam gibi olacak ama motorsport.com üzerindeki haberleri takip ederek bilgi edinebilirsin, YouTube'da Ceyhun Balçık isimli bir YouTube kanalı var onun videolarını izleyerek bilgi edinebilirsin.

2018 dediğin 3 yıl önce. Sen 3 yıl önce okulda olan şeyi hatırlamıyor musun? Veya izlediğin bir futbol maçındaki güzel bir golü. Aynı şey. Çok şaşılacak bir durum değil.

YouTube'da çeşitli kanallar var. Formula 1 resmi kanalını izlersen kenarda sana önerir. Aynısını Instagram, Twitter vb. sosyal medya platformlarında da yapabilirsin, güzel içerikler çıkıyor. Çoğu içeriğin kaynağı oralar günümüzde. Bir de yarışlar. Oturup eski sezonları izleyebilirsin. Oyununu alıp oynayabilirsin.

Aklıma pek başka bir şey gelmiyor. Ama bence öğreneceğim diye uğraşmak yerine akışına bırak. Sosyal medyanın da katkısıyla zamanla o olur.

Bak ben sözde 2005'ten beri izliyorum ama 2012'den sonra bırakmıştım. Bir gün Twitch'te gezerken Lando'ya denk geldim ve onun pilot olduğunu gördüm. Yaşıtım birinin pilot olacağı kadar yaşlandığımı fark ettim. Kişiliği hoşuma gittiği için onun hatrına tekrar izlemeye başladım. Sonra canım, bir tanem Alonso'cuğum da geri geldi. Öyle yuvarlanıp gidiyoruz.

Öncelikle yarışları izlemelisin.😂

Teknik bilgi istiyorsan Türkiye de bu konuda en çok fayda göreceğin kişi Fırat Keskin. Twitter'dan takip edebilirsin. Köşe yazıları da var. Fanatik ve Punto sitelerinde de yazıyor.

Geri
Yukarı