Formula 1 | Leclerc ve Vettel Çarpışması

Düşünmüyorum artık. Lecrec çok güzel bir şekilde Vettel'in üzerine çıktı. Bakalım daha ne kadar şişirecekler...

Vettel adına seviniyor, Sainz adınaysa üzülüyorum. Ferrari diye bir takım yok artık bana göre... 1.3 MultiJet motoruyla yarışıyorlar sanırım.

Bu defa Leclerc sanki içine Kvyat ya da Grosjean kaçmış gibi kontrolsüz ve en tehlikeli atak noktası olan ilk tur ilk virajda kalabalığa daldı. Vettel ile tekerlek tekerleğe çarpışıp zarar almadan kurtulmayı umdu (bunu çoğu sürücü yapmaya çalışır) ama şikan nedeniyle yükseklik kazanacağını gözardı etmesinin sonucunda Vettel'e ve kendisine büyük zarar verdi.

Leclerc'in odaklanmasında bir sıkıntı oldu muhtemelen, normalde bu hatayı daha yeni F1 oynamaya başlamış kişiler yapar ama Leclerc bazen bu tür çok basit hataları yapmaya meyilli tecrübe eksikliğinden dolayı. Geçen yıl Monaco'da da gene F1 oynayanların çok yaptığı bir hatayı yapıp dar dönüşte arka tekerleği duvara vurup yarış dışı kalmıştı.
Bakalım daha ne kadar şişirecekler.
Leclerc'in şişirilen tarafı yok, Max ile birlikte muhtemelen en yetenekli sürücü ama tecrübe ve odaklanma eksikliğinden bu hatayı yaptı.

Sainz da bugün son 3-4 tura kadar gene tempo eksikliği yaşadı, pit ekibinin hatası olmasaydı bile 3. başladığı yarışta en iyi ihtimalle 6. bitirebilirdi. Norris yarışın sonlarında müthiş bir tempo yakalıyor, günün sürücüsü olarak 65. turda Perez'i seçtim siteden ama pişman oldum, başta çok sıra kaybeden Norris sonlarda müthiş yarıştı. Öngörülemez bir sürüş oldu, bu arada Sainz 70. turda en hızlı turu atarak şaşırttı.

Son düzenleme:
Leclerc'i uzun süredir takip ediyorum, şampiyonluk kumaşı olan bir pilot. Ama daha sakin olmalı.
Max de son 2 sezondur biraz biraz akıllanmaya başladı, olur zamanla. :D Bu arada günün sürücüsü olarak Perez'e oy verdiğim için pişman oldum demiştim ama fikrimi değiştirdim. McLaren sürücüsü olsam arkamda pembe Mercedes ( :D ) görünce küfrederdim, çok başa bela hale gelmişler.

Max de son 2 sezondur biraz biraz akıllanmaya başladı, olur zamanla. :D Bu arada günün sürücüsü olarak Perez'e oy verdiğim için pişman oldum demiştim ama fikrimi değiştirdi. McLaren sürücüsü olsam arkamda pembe Mercedes ( :D ) görünce küfrederdim, çok başa bela hale gelmişler.
Sorma ya, Perez pitlerden sonra aracın hakkını verdi. Alonu da geçecekti ama ya bataryası bitti ya da lastikler tükendi sanırım. Son tur da efsaneydi. Perez'in kanadının kırılması ve Ric-Str-Nor üçlüsünün mücadelesi sonda da olsa heyecan kattı.

Mercedes yine başka bir seviyede zaten. Dün sıralamalarda hem araç sağlamdı hem de Hamilton yağmus ustalığını gösterdi. Bugün de kusursuzlardı.

Bu arada, Albon geçen senin Gasly'si gibi 40 50 saniye fark yemeye başladı. Marko, Vettel'e yer yok diyor ama Gasly'i Albon için harcayan takım, Vettel'i Gasly'nin yerine getirebilir bence. Zira şampiyonluk için iki aracında ön sırada ve çalışıyor olması lazım.

İlginç şeyler olacak, izleyeceğiz. :)
Sainz da bugün son 3-4 tura kadar gene tempo eksikliği yaşadı, pit ekibinin hatası olmasaydı bile 3. başladığı yarışta en iyi ihtimalle 6. bitirebilirdi. Norris yarışın sonlarında müthiş bir tempo yakalıyor, günün sürücüsü olarak 65. turda Perez'i seçtim siteden ama pişman oldum, başta çok sıra kaybeden Norris sonlarda müthiş yarıştı. Öngörülemez bir sürüş oldu, bu arada Sainz 70. turda en hızlı turu atarak şaşırttı.

Pit ekibi hem Sainz hem de Norris için hata yaptı. Onlar olmasa daha iyi olabilirsi belki ama yinede günü iyi kurtardılar. Güçlü bir Mclarren var; bana göre hata yapıyor Sainz, Ferrari'ye geçerek.

Ric-Str-Nor üçlüsünün mücadelesi sonda da olsa heyecan kattı.
O kargaşada Stroll yerini başta iyi korudu, Ricciardo'yu çok güzel avladı Stroll ve Norris. @BERWAR Bu yarışın konusunu açınca orada uzun uzun tartışırız. :D

Vettel'in RBR'ye gelmesi konusu bambaşka, olmasının mantıklı bir tarafı yok. Zaten muhtemelen olmayacak.

Vettel'in RBR'ye gelmesi konusu bambaşka, olmasının mantıklı bir tarafı yok. Zaten muhtemelen olmayacak.

Max varken bana da hiç mantıklı gelmiyor ama bir söylentidir dolanıyor işte. Zira biliyoruz ki takımın her iki şampiyonluğu da alabilmesi için iki aracın etkin çalışması şart. Albon iyi gibi görünse de ön grupla aynı tempoyu tutturamıyor. Hoş, zaten RBR aracı Marko'nun dediği gibi Mercedes ile benzer hızda da değil ama yine de arayı bu kadar açmamalı. RedBull akademisinde de sürücü tükeniyor.

Şu anda Mercedes öyle bir noktada ki yarışların en az yarısında ilk 2 sıraya sahip olacaklar, bu durumda başka bir takımın takım şampiyonluğu kazanmasının imkanı yok. Onlar da bunun farkında oldukları için Max'i en genç şampiyon yapmaya çalışacaklar ama o yıl bu yıl da değil gibi görünüyor.

Şu anda Mercedes öyle bir noktada ki yarışların en az yarısında ilk 2 sıraya sahip olacaklar, bu durumda başka bir takımın takım şampiyonluğu kazanmasının imkanı yok. Onlar da bunun farkında oldukları için Max'i en genç şampiyon yapmaya çalışacaklar ama o yıl bu yıl da değil gibi görünüyor.
2 3 turda 3 saniye fark açtı ya Hamilton. İlk yarıştada Bottas çabucak fark açmıştı. Ki, bana göre bu Mercedes'in tam gücü değil. Başka bir ligde yarışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı