Format attıktan sonra 30GB alan yok oldu

Kaan1995

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün format attım. Oyunları yükleyecek iken bir şey fark ettim. 500 GB olan SSD'im artık 470 GB olmuş, her formattan sonra böyle bir şey oluyor mu? Bilgisi olan arkadaşlardan ricam konu hakkında detaylı bir açıklama yapmaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, dün format attım. Oyunları yükleyecek iken bir şey fark ettim. 500 GB olan SSD'im artık 470 GB olmuş, her formattan sonra böyle bir şey oluyor mu? Bilgisi olan arkadaşlardan ricam konu hakkında detaylı bir açıklama yapmaları.

Bilgisayara sağ tık yönet yap sonra alanı disk yönetiminden kontrol et.

Windowsunuzun eski hali oraya kaydedilmiştir geri dönüş yapmak isterseniz belki diye. Bunu Windows'un yüklü olduğu diske girip Windows.old isimli klasörün olup olmadığına bakarak kontrol edebilirsiniz, eğer varsa o alan eski Windows için ayrılmıştır. Bunu silmek için:

Ayarlar -> Sistem -> Depolama -> Bu bilgisayar -> Geçici Dosyaları Kaldır -> Windows'un önceki sürümü

Adımlarını izleyin.

Eski sisteminde kalan artıklar toplanmıştır depolama ayarlarından silebilirsin.

Geri
Yukarı