Fortnite ani FPS düşüş problemi

KhonaBano

Kilopat
Sorun Fortnite'de ani FPS düşüşü. FPS'im 150 ile 130 arasındayken 35 veya 50 oluyor ve hafif bir kasma oluşuyor, bu da hiç hoşuma gitmiyor oyun zevkimi alıp götürüyor. Sadece Fortnite'da böyle bu durum diğer oyunlarımda böyle değil. Mesela League of Legends'te böyle değil FPS sürekli aynı düşüş falan yaşamıyorum. Sistem özelliklerim ise Palit GTX 1050 Ti, Ryzen 3 1300X, 8 GB 2400MHz RAM.

Muhtemelen ısınmadan kaynaklıdır attığım resimdeki adımları izle.

Dosya Ekleri

• asdasds.png
    asdasds.png
    62 KB · Görüntüleme: 70
Oc yapmamin sebebi buydu zaten pek verim alamiyorum şuan ekran kartımdan ve işlemcimden
Evet bakıyorum genellikle uzun süre sonunda dediğim gibi en fazla cpuda 63 derece görüyorum ekran kartında 59 derece
Hiç değişmiyor genellikle ama CPU voltajı sürekli değişim içinde 1.315ten 0.600felan düşüyor
Eki Görüntüle 442455

Şaka bir yana oyun içinde bu düşüşleri yaşadığınız esnada ekran kartı ve işlemci sıcaklığı değerleri kaç oluyor, dikkat ettiniz mi?
Yazdığım cevaplar ard ardına gelmiş evet bakıyorum sıcaklık hiç değişmiyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı