Fortnite anlamsız ping ve paket kaybı

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Hız testi yaptırdım 18 ping, 34 Mbps download ve 8.24 Mbps yükleme hızı çıktı. Tabi oyundayken farklı serverlardayız ama yine de packet loss olması mantıksız geliyor bana. Oyunu oynarken az önce oyun tamamen durdu 5 6 saniye sonra tekrar oynamaya devam ettim. Sürekli paket kaybı ve pingden bıktım. Bir çözümü var mıdır? Çıldıracağım şimdi vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom diye tahmin ediyorum. Türk Telekom kullanan herkeste bu problem var. Bende bıktım inatla düzeltmıyorlar.

Biraz çözümü uğraştırıyor her zaman yapman gerekiyor. Lobideyken sunucuyu Avrupa seç. Lobiye gel başlaya tıkla. Sunucu bekleniyor derken. Ayarlardan hemen na easte al. Avrupa sunucusunda oynıcaksın ama paket kaybın olmayacak. Çözümü tek bu diye biliyorum.

Türk Telekom diye tahmin ediyorum. Türk Telekom kullanan herkeste bu problem var. Bende bıktım inatla düzeltmıyorlar.

Biraz çözümü uğraştırıyor her zaman yapman gerekiyor. Lobideyken sunucuyu Avrupa seç. Lobiye gel başlaya tıkla. Sunucu bekleniyor derken. Ayarlardan hemen na easte al. Avrupa sunucusunda oynıcaksın ama paket kaybın olmayacak. Çözümü tek bu diye biliyorum.
Ya koskoca şirket elinde sonunda düzeltirlerdi yaklaşık belki 3 4 aydır var problem. Farklı bir şey olduğunu düşünüyorum. Niye düzeltmezler ki. O taktiği biliyorum da uğraştırıyor. Türk Telekomu arayabilir misiniz? Sorsanız sorun neyden kaynaklanıyo. Fortnite'ı bırakıcam Apex Legendse geçicem neredeyse.

Oyun bulduktan sonra ayarlar kısmından sunucunu NA-DOĞU'ya çekip uygulaya basarsan, her oyuna girerken bunu tekrarlarsan paket kaybı olmuyor. Ben böyle yapıyorum. Bildiğim başka çözüm yok.

@lrkende geçen daha müdürlüklerine ilettiler bu konuyu network ekibleri 1 günlüğüne düzelti ve yine eski haline döndü. Düzeltemeyeceklerini söylediler. Bu sorun 3-4 aydır yok 1-1.5 aydır var bu sorun.

@lrkende geçen daha müdürlüklerine ilettiler bu konuyu network ekibleri 1 günlüğüne düzelti ve yine eski haline döndü. Düzeltemeyeceklerini söylediler. Bu sorun 3-4 aydır yok 1-1.5 aydır var bu sorun.
1.5 ay bana 3 ay gibi gelmiş :D. Düzeltememek nedir ya rezillik dasdasdsa. Random atıyorum tutamadım kendimi.

Hala sorun devam ediyor. Türk Telekom'u kaç kere aradım genel bir sorun olduğunu bilmeyerek. İlk aradığımda "modemi yapılandırdılar" daha sonra problemin benim modemimde veya kablomda olduğunu söylediler. Ethernet kablosunu değiştirdim sorun hala devam ediyor. En son gerçekten modemin arızalandığını düşündüm bugün artık canıma tak etti Google'dan araştırırken bir de Türkçe kaynaklara bakayım dedim 1 aydır Türk Telekom kullanan yüzlerce kişinin paket kaybı yaşadığını gördüm. Türk Telekom'un ya bu sorundan haberi yok ya da onlara göre azınlık olduğumuz için umurlarında değil düzeltmekle uğraşmıyorlar.

Modem arayüzünden ev ağı kısmına gelin orada DNS sunucusu olacak oradan 1.1.1.1 yapın diğer ikincili de 1.0.0.1 yapın aynı DNS'i PC içinde yapın. Sorun devam ederse yazın bakalım.

Geri
Yukarı