Fortnite Görev Yöneticisi'ni açınca yüksek CPU kullanımı

Talha Cepci

Hectopat
Fortnite arada yüksek CPU kullanıyor diye görev yöneticisine bakayım dedim Fortnite yüzde 60 civarı kullanıyordu ama arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam kullanılan CPU'yu yüzde 80 gösteriyor NVIDIA kısayolundan baktığımda yüzde 60 civarı gösteriyor ama yüzde 80'e çıktığınıda ben oyunda hissediyorum fan sesleri artıyor CPU sıcaklığı artıyor bu neden olabilir? Ve bu başka oyunlarda olmuyor.

Fortnite arada yüksek CPU kullanıyor diye görev yöneticisine bakayım dedim Fortnite yüzde 60 civarı kullanıyordu ama arka planda sadece Discord açık olmasına rağmen toplam kullanılan CPU'yu yüzde 80 gösteriyor NVIDIA kısayolundan baktığımda yüzde 60 civarı gösteriyor ama yüzde 80'e çıktığınıda ben oyunda hissediyorum fan sesleri artıyor CPU sıcaklığı artıyor bu neden olabilir? Ve bu başka oyunlarda olmuyor.
Hocam Valorant zaten işlemci odaklı. Bu bir. İkincisi işlemciyi sistemde kullanıyor. İkisi de birleşince normal olarak işlemci kullanımı %80'e dayanıyor. Pek de anormal bir durum gibi gözükmüyor. He boşta %80 görüyor deseydiniz o zaman anormal bir durum vardı.

Hocam Valorant zaten işlemci odaklı. Bu bir. İkincisi işlemciyi sistemde kullanıyor. İkisi de birleşince normal olarak işlemci kullanımı %80'e dayanıyor. Pek de anormal bir durum gibi gözükmüyor. He boşta %80 görüyor deseydiniz o zaman anormal bir durum vardı.

Hocam Valorant değil Fortnite ve son güncellemeden sonra bu olay oldu.

Hocam Valorant değil Fortnite ve son güncellemeden sonra bu olay oldu.
Güncellemeden kaynaklı da olabilir. Bir kaç özellik eklenmiş olmalı ve bu da işlemci kullanımını yükseltiyor. Benim tahminim bu yönde.

Güncellemeden kaynaklı da olabilir. Birkaç özellik eklenmiş olmalı ve bu da işlemci kullanımını yükseltiyor. Benim tahminim bu yönde.

Hocam peki görev yöneticisinde farklı olup NVIDIA'nın kısayolunda farklı olması bir sorun yaratır mı çünkü Fortnite yüzde 60 kullanıyor ama CPU kullanımını yüzde 80 gösteriyor Görev Yöneticisi ve işlemci sıcaklığı da 80'i buluyor.

Ama işte son güncellemeden sonra oldu ve görev yöneticisinde farklı NVIDIA'nın performans kısayolunda farklı o garip geldi.
Hocam görev yöneticisi bütün programların CPU, RAM, GPU vs. gösterirken, sizin söylediğiniz uygulama sadece bir programın ne kadar kullandığını gösteriyor. Bu yüzden görev yöneticisi sizi şaşırtmış olmalı.
Hocam peki görev yöneticisinde farklı olup NVIDIA'nın kısayolunda farklı olması bir sorun yaratır mı çünkü Fortnite yüzde 60 kullanıyor ama CPU kullanımını yüzde 80 gösteriyor Görev Yöneticisi ve işlemci sıcaklığı da 80'i buluyor.
Hayır hocam, sorun çıkartmaz. Merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı