Fortnite i5 9400F işlemciyi çok kullanılıyor

Lamelo

Hectopat
Merhaba, ben Fortnite oynarken ayarlardan kenar yumuşatma orta ve kaplamalar yüksekteyken bile ekran kartım %45 ila %65 arasında kullanılıyor. İşlemcim ise savaşlardayken falan % 80 ila % 99 arasında kullanılıyor. Bu durum durum normal midir? İşlemci kullanımını nasıl azaltabilirim?

Ekran kartım: GTX 1660 Super.
İşlemcim: Intel i5 9400F.
RAM: 16 GB 3200MHz tek kanal.

Not: Söylemeyi unutmuşum sıcaklık değerleri işlemci 50 ila 60 derece arasında gidip geliyor hangi ayarda oynarsam oynayayım ekran kartı ve işlemci hep 50 ila 60 derece arasında daha yukarı çıkmıyor.

FPS değerleri 200 ila 310 arasında.

Son düzenleme:
Merhaba, ben Fortnite oynarken ayarlardan kenar yumuşatma orta ve kaplamalar yüksekteyken bile ekran kartım %45 ila %65 arasında kullanılıyor. İşlemcim ise savaşlardayken falan % 80 ila % 99 arasında kullanılıyor. Bu durum durum normal midir? İşlemci kullanımını nasıl azaltabilirim?

Ekran kartım: GTX 1660 Super.
İşlemcim: Intel i5 9400F.
RAM: 16 GB 3200MHz tek kanal.
Neden işlemcinin kullanımını azaltmak istiyorsun ? Bence bu durum normal, bileşenlerinden tam performans alabilmen de iyi bir durum.

Ekran kartını o şekilde kullanıyorsa grafik ayarlarını yükseltmelisin. İşlemcinizi o şekilde de kullansın problem olmaz ama ekran kartı o şekilde kullanıyorsa bir darboğaz söz konusu.

Ekran kartını o şekilde kullanıyorsa grafik ayarlarını yükseltmelisin. İşlemcinizi o şekilde de kullansın problem olmaz ama ekran kartı o şekilde kullanıyorsa bir darboğaz söz konusu.

İşlemci sıcaklığı 50 ila 60 derece arasında hiçbir oyunda 60 derecenin üstüne çıkmıyor.

İşlemci sıcaklığı 50 ila 60 derece arasında hiçbir oyunda 60 derecenin üstüne çıkmıyor.
Sıcaklıkla ilgili demedim zaten kullanım olarak dedim. Online oyunlar da işlemciye yük fazla biner normal o şekilde kullanması ama ekran kartı kullanımı düşük. Grafikleri yükseltip denerseniz, ekran kartı kullanımı da artacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı