Fortnite ping çok yüksek

gamiricc

Hectopat
Fortnite oynuyorum Creative de 28 ping arena da veya pub oyunlarda 70 ping internetim 34D 6U ve kabloyla bağlıyım. Çözümü varsa yardım ederseniz çok sevinirim.

Bence ping değerleri gayet iyi. Siz kaç bekliyorsunuz?

50 ping altı olmasını isterdim çünkü gecikme bayağı artıyor edit yapamıyorum duvar alamıyorum sürekli lag var.
Gayet normal değerler. Yurtdışındakiler gibi 0 ping oynamayı beklemiyorsunuz herhalde.

Tabii ki beklemiyorum ama bu ping de çok yüksek çok laglı oyun.

Ya şu pingin gayet iyi normal diyenler bir gidin cidden.

Dostum öncellikle Türkiye'nin neresinde yaşıyorsun? Marmara civarında yaşıyorsan pingin yüksek. Şöyle örnek vereyim Fortnite oynadığım zamanlarda Telekom VDSL2 ile 38 ms alıyordum sunucu seçme yerinde.

Şu adreslere tracert yapıp buraya atarsan daha net cevap verebilirim.

3.120.0.0
52.94.17.134

CMD girip tracert IP adresini yazman gerekli. Testleri yaparken kablolu bağlantı yap interneti kimse kullanmasın.

Fortnite 38 ms aldığımı inanmayanlar için.
IMG_1850.JPG

Ya şu pingin gayet iyi normal diyenler bir gidin cidden.

Dostum öncellikle Türkiye'nin neresinde yaşıyorsun? Marmara civarında yaşıyorsan pingin yüksek. Şöyle örnek vereyim Fortnite oynadığım zamanlarda Telekom VDSL2 ile 38 ms alıyordum sunucu seçme yerinde.

Şu adreslere tracert yapıp buraya atarsan daha net cevap verebilirim.

3.120.0.0
52.94.17.134

CMD girip tracert IP adresini yazman gerekli. Testleri yaparken kablolu bağlantı yap interneti kimse kullanmasın.

Fortnite 38 ms aldığımı inanmayanlar için.
Benim internetimde mi sorun var yoksa sizinkinde mi? Fortnite'ı 3 sene boyunca oynadım ve 3 sene boyunca ping değerlerim genel olarak hep aynıydı. Farklı sağlayıcıları kullanan arkadaşlarımın değerleri de benimle hemen hemen aynıydı. Not: Arkadaşlarım da ben de İstanbul'da yaşıyoruz.

Benim internetimde mi sorun var yoksa sizinkinde mi? Fortnite'ı 3 sene boyunca oynadım ve 3 sene boyunca ping değerlerim genel olarak hep aynıydı. Farklı sağlayıcıları kullanan arkadaşlarımın değerleri de benimle hemen hemen aynıydı.

Senin ISS demek ki sıkıntı var. İstanbul'da bulunan peering şirketleri bile Türkiye'den fiber ile 30-35 ms aldıklarını söylediler Almanya'ya.

50 ms için bir zaman iyi ve normal olmadı. Taylan abinin son videosunu izleyebilirsin çok açık bir şekilde anlatıyorlar ping sorununu.

Yeni konular

Geri
Yukarı